Yılan İlaçlama Hizmeti, yaşanan coğrafi bölgeye ve koşullara göre oldukça önemli bir hizmet alanıdır. Yılan ile mücadele, hiçbir koşul altında bireysel olarak yürütülmemesi gereken bir faaliyettir.

Mutlaka profesyonel yılan ilaçlama şirketleri ile çalışılması gereken bu ciddi durum, en kısa sürede önlem alınması gereken, önemli bir meseledir.

Ankara yılan ilaçlama şirketleri, yılan ile mücadele söz konusu olduğunda ne yapılması gerektiğini bilen en iyi ekiplere sahip olan şirketlerdir.

Bunlardan bir tanesi olan Pesco sayesinde yılan ilaçlama, yılandan kurtulma ve garantili yılan ilaçlama servisi ile ilgili ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.

Yılan ilaçlama hakkında bilmeniz gerekenlere değinmeden önce yılanların biyolojik ve morfolojik özelliklerini incelemek ve ne tür bir canlı ile karşı karşıya olduğunuzu bilmek gerekir.

Yılan Nedir, Biyolojik Özellikleri Nelerdir?

Yılanların ataları aslında kemirgenler ya da haşereler değil, kertenkelelerdir. Pek çok yılan türü, kertenkelelerle kıyasla daha fazla eklem bulunan bir kafatası yapısına sahiptir, bu da onlara çok daha çevik ve seri hareket etme imkanı sunar.

Özellikle hareketli çene yapıları ile bilinen yılanlar, kendi kafasından kat be kat büyük avları yutma özelliğini taşır. Yılanların uzunlukları en küçüğü 10 santimetre, en uzunu da 7.6 metre olmak üzere çokça değişkenlik gösterebilmektedir. Ülkemizde ise yaklaşık 47 farklı yılan türü bulunmaktadır.

Yılanların biyolojik özelliklerine baktığımız zaman ilk göze çarpan detay, 3 metre ötelerini görememeleri oluyor. Koku alma söz konusu olduğunda burunların yerine dillerini kullanan yılanlar, uzun ve çatallı olan bu dilleri sayesinde havadan gelen her türlü kokuyu – kimyasal kokular da dahil – alabilirler.

Yılanların vücutlarının dışında, çıplak gözle görülebilecek kulakları yoktur, bu yüzden de bu canlılar uzun zaman boyunca araştırmacılar ve hayvan bilimcileri tarafından sağır zannedilmiştir.

Oysa ki yılanların çenesi ve kulakları arasında bir kemik bağlantısı olduğu için üzerinde barındıkları toprağın yansıttığı sarsıntıları kolaylıkla duyabilir haldedirler. Örneğin çenesini toprağa yerleştiren bir yılan, çok uzaktan gelen adım seslerini bile kolaylıkla ayırt edebilecek kapasitededir.

Yılanlar Zehirli Midir?

İşin aslına bakarsanız pek çok yılan türü zehirsizdir ve temel morfolojik yapı itibariyle insandan çekinir. Zehirli olan yılanların karşı tarafı sokmasının sebebi ise çoğunlukla savunma mekanizmasından çok, avı kontrol altına alarak onu öldürebilme zemini yaratmaktır.

Öte yandan bazı yılan türleri, insanlarda ölüme dahi sebebiyet verebilecek güçte zehre sahiptir. Yılanlar söz konusu olduğunda vurgulanması gereken en kilit nokta, işin profesyoneli olmadığınız sürece zehirli bir yılanı zehirsiz bir yılandan ayırt edemeyeceğiniz gerçeğidir.

Bu da yılan ile karşılaştığınızda kesinlikle profesyonel destek anlamız gerektiği anlamını taşır.

Yılan Isırığı Tehlikeli Midir?

Öncelikle belirtmek gerekir ki yılanlar, mecbur kalmadıkları sürece insanları ısırmazlar. Yılanların ısırma dürtüleri çoğunlukla yakalamak istedikleri avlara yönelik çalışır ve avlarını etkisiz hale getirebilmek amacıyla onları ısırıp zehirlerler.

Bununla birlikte yılan ısırığı söz konusu olduğunda önerilen bazı ilk yardım yöntemlerini de bilmekte fayda vardır. Bazı yılan ısırığında işe yarayan bir tedavi, bir diğer yılan türünün ısırığında işe yarayamayabilir, bu nedenle de bu gibi durumlarda kesinlikle profesyonel yardım almak gerekir.

Bununla birlikte unutmamak gerekir ki yılanlar yalnızca istedikleri zaman ısırdıkları kişiyi zehirlerler; başka bir deyişle her yılan ısırığı zehirli bir ısırık anlamına gelmez.

Yılan ile Nasıl Mücadele Edilir, Yılan İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Söz konusu yılan ilaçlama yöntemleri olduğu zaman karşımıza pek çok farklı yol çıkmaktadır.

En iyi yılan ilaçlama şirketleri, yılanın türüne göre bir ilaçlama yöntemi tercih ederek kişilere profesyonel destek sağlarlar. Yılan ilaçlama kükürt ve benzeri doğal yöntemlerle olabileceği gibi pek çok kimyasal yolla da gerçekleştirilebilir.

Az evvel bahsetmiş olduğumuz gibi yılanlar her türlü kimyasalın kokusunu ve tadını rahatlıkla alabilir ve bu kokulardan hiç ama hiç haz etmezler. Yılan ilaçlamada en sık kullanılan ilaçlama teknikleri arasında kokulu ilaçlama gelir.

Unutmamak gerekir ki yılanlar, doğanın bir parçası olan hayvanlardır. Yılanlar bugüne kadar her daim insanlar tarafından bir tehdit olarak algılanıp yok edilmiş ve öldürülmüştür.

Bazı yılan ilaçlama teknikleri onları tamamen yok etmeye yönelikken, bazıları sadece onları uzak tutmayı amaçlar. Hangi yöntemin kullanılacağına karar vermek için kesinlikle profesyonel yılan ilaçlama servisi ile çalışmak gerekmektedir.

Yılan ilaçlama ile ilgili bilinmesi gereken bir diğer nokta da yılanların kendi kendilerine çukur kazamadıklarıdır.

Çukur ya da delik kazamadıkları için yılanlar çoğunlukla fare veya köstebek gibi kemirgenlerin halihazırda kazımış olduğu delikleri kullanır ve o şekilde kendilerine yol edinirler.

Bu da demek oluyor ki yılan ile mücadelede fare, köstebek ve benzeri hayvanlarla mücadele yöntemleri de kullanılabilir, yılanlar bu şekilde bölgeden uzaklaştırılabilir.

Yılan İlaçlama Hizmetini Nereden Alabilirim?

Ankara yılan ilaçlama firmaları arasında tanınır bir mevkiiye sahip olan Pesco Haşere Kontrol Merkezi, yılan ilaçlama hizmeti için başvurabileceğiniz en kaliteli ve profesyonel firmalardan bir tanesidir.

Ev, iş yeri ya da apartman ilaçlama gibi farklı mekanlar üzerinden hizmet alabileceğiniz Pesco sayesinde ister tarlanızda, ister bahçenizde, ister fabrikanızda bulunan zehirli zehirsiz her türlü yılandan kurtulmanız mümkün.

Sunduğumuz yılan ilaçlama fiyatları ve verdiğimiz garantili yılan ilaçlama servisi hakkında detaylı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.