Tahtakurusu İlaçlama hizmeti, temel özelliği kanla beslenme olan tahta kurularının virüs taşıması nedeniyle oldukça hayati önemdedir. Bu nedenlerle insan sağlığı için ciddi düzeyde tehlike oluşturan haşere türleri arasında sayılmaktadır.

Ankara tahtakurusu ilaçlama firmaları arasında yer alan Pesco, bu haşere türü ile mücadele esnasında profesyonel hizmet sunan, güvenilir firmaların başında gelir.

Tahtakurusu Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Tahta kuruları kızılımsı renkleri ve oval vücut yapıları ile yalnızca 2-3 milimetre uzunluğunda olan haşere türleridir.

Yetişkin bir tahtakurusunun kafasında bir çift anteni bulunur ve kanla beslenir. Tamamen doymak için kendi vücutlarının yaklaşık 5-6 katı miktarda kana ihtiyaç duyarlar. Tahtakurusunun bir diğer ayırt edici özelliği de 550 güne kadar beslenmeden yaşayabilmesidir.

Her ne kadar bu özelliği tahtakurusuna uzun bir ömür verse de ezilerek öldürüldüğünde etrafa çok pis bir koku yaymasına yol açar. Tahtakurusu ilaçlama süreçlerinin bu denli önemli olmasının bir diğer sebebi de budur; bu haşere probleminden kurtulmak ancak profesyonel tahtakurusu ilaçlama hizmeti ile sağlanabilir.

Tahtakurusu genellikle yatak, gardırop, dolap, koltuk ve kanepe gibi pamuklu tekstil barındıran ortamlarda yaşamayı tercih eder.

Çoğunlukla insanlar gece uykusundayken onları ısırmak üzere yuvalarından çıkan tahta kuruları kanla beslendiği için besin ihtiyacını bu şekilde giderir. Yumurtlama yöntemi ile üreyen bu canlı, her yumurtlama döneminde en az 200 adet yumurta bırakır, bu da onların sık ve hızlı çoğaldığının bir göstergesidir.

Bu çoğalma işlemini durdurmak ve tahtakurusu sorununa bir çözüm bulmak için tahtakurusu ilaçlama yöntemlerine başvurmak şarttır.

Tahtakuruları İnsanları Isırır Mı?

Haşereler arasında ısıran nadir canlılardan biri olan tahtakurusu, ısırığını en etkili şekilde çocuklarda gösterir.

Tahtakurusunun ısırığından doğabilecek yan etkiler arasında kaşıntı, kızarıklık, şişkinlik ve ciltte kabarma vardır. Bununla birlikte mikrop ve bakteri dolu alanlarda barınan tahtakurusu vücudunda taşıdığı virüsleri de bu ısırık sayesinde kişiye geçirebilme riskini de taşır.

Tahtakurusu ilaçlama bu noktada yine oldukça elzem bir süreç olarak karşımıza çıkar.

Tahtakurusu Neden Olur?

Tahtakurusu ile mücadele etmeye başlamadan önce tahtakurusunun oluşmasının temel sebeplerine değinmek gerekir.

Öncelikle belirtmeliyiz ki tahtakurusu diğer haşere türleri gibi kirlilik ve pislikten beslenen ve bu tip alanlarda barınarak yuvalanan bir canlı değildir. Evinizin her daim temiz tutulması, tahtakurusu oluşumunu engelleyen bir etmen değildir.

Milimetrik boyutları ile neredeyse fark edilmeyecek düzeyde olan tahta kuruları gündüzleri saklanır, geceleri ise kan emmek üzere gün yüzüne çıkarlar. Bir evde tahtakurusunun belirebilmesi için hayvanın başka bir evden ya da kapalı ortamdan taşınmış olması gerekir.

Bununla birlikte konakladığınız otellerde bavulunuza, kıyafetlerinize ya da diğer kişisel eşyalarınıza tutunarak yol kateden tahta kuruları bu tip seyahatlerde kendilerini size yamayabilirler.

Tahtakurusu İlaçlama Nedir?

Her şeyden önce belirtmek gerekir ki tahtakurusu ile mücadele kolay bir süreç değildir.

Her ne kadar bireysel yollarla başa çıkabileceğiniz durumlar olsa da tahta kurularından kökten kurtulmak için profesyonel yardım almanız gereklidir.

Tahtakurusu ilaçlama şirketleri bu noktada devreye girer ve tecrübeli yaklaşımları ile evinizi, iş yerinizi ya da ofisinizi tahtakurusundan arındırır. Tahtakurusu ilaçlama teknikleri uygulanırken kesinlikle yüzeysel bir ilaçlama yapılmamalıdır; bu böcekler için kullanılan ilaçların yoğun ve düzgün bir biçimde uygulanıyor olması gerekir.

Garantili tahtakurusu ilaçlama hizmeti sunan Pesco Haşere Kontrol Merkezi, uzman kadrosu, eğitimli teknisyenleri ve profesyonel hizmet anlayışı ile tahtakurusundan kurtulma sürecinde tam destek sağlar.

Son teknoloji ekipmanlar kullanılarak gerçekleştirilen tahtakurusu ilaçlama teknikleri ile siz de bu sorundan kolaylıkla kurtulabilirsiniz.

Tahtakurusundan Doğal Yöntemlerle Kurtulma Yolları Var Mıdır?

Tahtakurusu ile mücadele ederken tahtakurusunun yuvasının olabileceği yatak, yatak altı, dolap içleri ve koltuk altları gibi alanlar titizlik ve incelikle temizlenmeli ve dezenfekte edilmelidir.

Kapı ve pencere pervazlarındaki açık alanlar alçı veya silikon yardımıyla kapatılmalı ve doldurulmalıdır; bu şekilde tahta kurularının dışarıdan gelmesi engellenebilir.

Herhangi bir otel ya da pansiyonda konakladığınız zaman yanınızda bir tahtakurusu götürmemeye özen göstermelisiniz; bu yüzden de eve geldiğinizde konaklama alanından yanınızda getirdiğiniz tüm eşyaları temizlemekte ve dezenfekte etmekte fayda var.

Aktif olarak evinizde tahta kuruları ile karşılaşıyorsanız onları elektrikli süpürge ile çekerek öldürmeniz mümkün. Tabii bu işlemi yaptıktan sonra elektrikli süpürgenin torbasını ağzı sıkı ve kapalı bir biçimde atmanız da büyük önem taşır.

Öte yandan belirtmek gerekir ki bu tür doğal yöntemler tahtakurusu ilaçlama gibi profesyonel ve kökten çözümlerin yanında yeterince etkili değildir. Her ne kadar anlık olarak bir çözüm sağlamış olsanız da tahta kuruları sık ve seri üreyen hayvanlar oldukları için tek bir müdahale ile hepsinden kurtulmanız mümkün olmayacaktır.

Bununla birlikte tahtakurusu ilaçlama işlemini takiben yaklaşık 20-25 gün sonra tekrar bir ilaçlama seansı gerçekleştirilmesi ve geride kalma ihtimali olan yuva ve yumurtaların da ortadan kalkması sağlanmalıdır.

Özetle tahtakurusu ilaçlama süreci çerçevesinde başta apartman ilaçlama, ev ilaçlama ve iş yeri ilaçlama gibi farklı alanlara yönelik profesyonel tekniklere başvurmak en doğrusu olacaktır.

Tahtakurusu İlaçlama Fiyatları Ne Kadardır?

Profesyonel tahtakurusu ilaçlama servisi kaliteli ekipman ve tecrübeli teknisyenler eşliğinde ilaçlama hizmeti sunmaktadır. Ankara tahtakurusu ilaçlama fiyatları, ilaçlamanın yapılacağı binanın niteliğine, türüne ve büyüklüğüne göre değişkenlik gösterebilir.

Bu noktada ilaçlamanın yapılacağı ekipman ve malzeme seçiminin de fiyat üzerinde etkisi vardır. Ankara tahtakurusu ilaçlama şirketleri arasında en çok tercih edilen şirketlerden biri olan Pesco, kaliteli hizmet anlayışı ve yüzde yüz müşteri memnuniyeti vizyonu çerçevesinde garantili tahtakurusu ilaçlama yöntemleri sunmaktadır.

En iyi tahtakurusu ilaçlama yöntemlerinden yararlanmak, detaylı fiyat bilgisi almak ve haşere kontrolüne dair merak ettiğiniz her şeyi öğrenmek için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.