Salyangoz İlaçlama Hizmeti, salyangozların otçul ve etçil olmaları nedeniyle tarım ürünlerine ve bahçe bitkilerine zarar vermeleri nedeniyle oldukça önemlidir.

Yumuşakçalar grubunda yer alan salyangozlar, hem etçil, hem otçul olma özellikleri ile ön plana çıkarlar. Otçul şekilde beslenmeyi tercih ettiklerinde salyangoz, bitkilerin yeni filizlenmiş yerlerini yemeyi tercih eder, bu da onu özellikle tarım ile uğraşanlar için kabus niteliğinde bir haşere türüne dönüştürür.

Tarla, bağ ve bahçelerde salyangoz istilası meydana geldiğinde tek çözüm, salyangoz ilaçlama olur. Ankara salyangoz ilaçlama firmaları arasında yer alan Pesco, salyangoz ilaçlama ile ilgili bilmeniz gereken her şeyi bu yazıda paylaşıyor.

Salyangoz Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi salyangoz yumuşakçalar adı verilen kara canlıları grubuna ait, hem et hem ot ile beslenen bir canlı türüdür.

Bu canlının anatomik yapısına baktığımız zaman sırtında sert bir kabuk, kabuğu içerisinde ise kremsi bir sıvı olduğunu görüyoruz. Salyangozun vücudunu oluşturan bu kremsi sıvıyı koruma görevi dışında bulunan sert kabuğa aittir.

Bununla birlikte salyangozun kafasında iki adet anteni bulunmakta, bu antenler onun besin ve yiyecek bulmasını sağlamaktadır.

Otçul salyangozlar daha çok tarla, bahçe, arazi ve ormanlı bölgelerde habitat kurmayı tercih ederken etçil de beslenen salyangozlar nemli ve bol yağışlı bölgelerde yaşamayı seçer.

Memleketimizdeki salyangozların büyük bir kısmı Karadeniz ve Marmara bölgesinde barınır. Özellikle bu bölgede tarımcılık ile uğraşan çiftçilerin tarlaları ile ilgili yaşadıkları en büyük sorunların başında salyangoz ile mücadele gelir.

Bitkinin henüz filiz veren yerinden beslenmeyi seven salyangozlar, çiftçilerin bin bir emek ve uğraş ile ektikleri ekinini henüz olgunlaşma fırsatı bulmadan öldürürler, bu da çiftçiler ve tarım insanları için ciddi anlamda maddi ve manevi zarar anlamına gelir.

Salyangozun sağladığı bu uygunsuz durumdan kurtulmak için başvurulması gereken yöntem salyangoz ilaçlama firmalarına danışmaktır.

Salyangozun Özellikleri Nelerdir?

Salyangoz ilaçlama hizmeti detaylarına girmeden önce ne tür bir canlı ile karşı karşıya olduğumuzu anlamamız gerekir.

Bu sayede salyangoz ilaçlama servisi alırken daha bilinçli ve daha doğru kararlar verebilir, bu sorundan kökten kurtulabilme ihtimalimizi artırmış oluruz. Salyangozların vücutları su ile kaplıdır, bu nedenle sürekli suya ihtiyaç duyarlar.

Yaz aylarında belirmeyi pek tercih etmeyen bu canlılar daha çok ilkbahar ve sonbahar aylarında karşımıza çıkar.

Vücutlarının ürettiği sümüksü tarzda sıvı, salyangozlar açısından hayati önem taşır, zira bu sıvı onların vücut ısısını dengede tutmaya yarar.

Ağzı kemirgen bir yapıya sahip olan salyangozlar, özellikle yağmur sonrası gün yüzüne çıkarlar. Salyangoz ilaçlama şirketlerinin ilaçlama faaliyetlerini özellikle yağmur sonrası yapmalarını tercih etmesi de bu sebepten dolayıdır.

Çoğunlukla yaprak ve bitki köklerinden beslenen yetişkin bir salyangoz, aşırı sıcak havalarda kuruyarak ölme tehlikesi ile karşı karşıya olduğu için daha çok serin havaların hayvanıdır.

Salyangoz İlaçlama Nasıl Yapılır?

Söz konusu salyangoz ilaçlama olduğu zaman özellikle çiftçiler için bu uygulama büyük önem taşır. Mahsul ve ekinlerini korumak amacıyla Ankara salyangoz ilaçlama şirketlerine başvuran çiftçilerimiz, doğal olarak en kaliteli ve en iyi salyangoz ilaçlama hizmeti alıyor olduklarından emin olmak isterler.

Pesco Haşere Kontrol Merkezi, maddi zarar konusunda çok tehlikeli olan bu canlının ilaçlanmasında uzman ve profesyonel ekibi ile hizmet vermektedir.

Salyangoz ilaçlama nasıl yapılır diye baktığımızda öncelikle vurgulamak gerekir ki tarımsal alanlarda bu işlem, yaz ve ilkbahar aylarında düzenli olarak yapılmalıdır.

Düzenli bakımı ve ilaçlanması yapılmayan tarlaların salyangoz istilası ile karşı karşıya kalması muhtemel olduğu gibi, verimli ekin ve mahsul ortaya çıkartma ihtimali de düşer.

Sadece tek bir kez yapılan salyangoz ilaçlama işlemi, çoğu zaman dönüm dönüm olan araziler için yetersiz kalmaktadır, bu nedenle ilaçlama, firmanın önerdiği ölçüde ve miktarda olmalıdır.

Nemli ve rutubetli havaların yoğun olduğu aylarda sıklıkla üreme ve çoğalma eğilimine giren salyangozların mahsulleriniz için tehdit oluşturmaması adına Ankara salyangoz ilaçlama firmaları ile bir an önce iletişime geçmeniz şarttır.

Bitkilerin kalitesini düşüren, erken solmalarına ve çoğu zaman ölmelerine sebep olan salyangozlar, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar kullanılarak yok edilmelidir.

Profesyonel salyangoz ilaçlama hizmeti aldığınızda bu tip zararları minimize etmiş ve tarlanızın verimini üst düzeye çıkartmış olursunuz.

Salyangoz İlaçlama Fiyatları Ne Kadardır?

Salyangoz ilaçlama fiyatları, şirketimiz hizmet ve ürün kalitesine ve tüketici dostu ücret politikamıza uygundur. Şirketimizden uygun fiyat seçenekleri hakkında bilgi almanız mümkün.