Lağım faresi ilaçlama, en titiz, en steril ve en hijyenik şekilde yapılması gereken ilaçlama türlerinin başında gelir.

Ciddi oranda pis, bakteri dolu ve mikrobik ortamlarda barınan lağım fareleri, insan sağlığına yüksek seviyede tehlike arz eden kemirgen türleridir.

Ankara lağım faresi ilaçlama şirketleri arasında en güvenilir hizmeti veren Pesco Haşere Kontrol Merkezi sayesinde lağım faresi ilaçlama süreçleri ile ilgili merak ettiğiniz her bilgiye ve ihtiyaç duyduğunuz her hizmete sahip olmanız mümkün.

Lağım Faresi Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Lağım faresi, kemirgen familyası içerisinde en tehlikeli olanı olarak bilinir. Bu tehlikeyi arz etmesinin sebebi, her şeyden önce saldırgan olması ve ısırığının uyuşturma etkisine sahip olmasıdır.

İnsanın iç organlarına ciddi hasar verebilme potansiyeline sahip olan lağım faresi vücudunda ve bünyesinde tarif edilemeyecek miktarda zararlı mikrop ve bakteri taşır.

Lağım faresi, diğer fare tüyleri ile kıyaslandığında içlerinden en vahşi ve en büyük olanıdır. Boyları 25 santimetreye kadar gelebilen lağım farelerinin kiloları ile yarım kiloyu bulabilmektedir.

Bu kütle ve cüssedeki bir hayvanın 13 milimetreye kadar dar alanlardan geçebiliyor olması ve 16 metrelik yükseklikten atlayabiliyor olması da şaşırtıcı bir gerçektir.

Lağım faresi adından da anlaşılabileceği gibi çoğunlukla lağımlarda yaşar ve barınır. Bununla birlikte kömürlükler, bodrum katları ve otoparklar gibi loş ve kuytu alanlarda kendilerine yuva yapmayı tercih ederler.

Bina içlerinde çoğunlukla bahsi geçen bu alanlarda barınan lağım fareleri, dışarıdayken en çok çöp yığınlarında yaşam kurarak yuva yaparlar. Doğaları gereği sürekli yiyecek avında olan bu kemirgenler, bu özelliklerinden dolayı açıkta yiyecek bulunan her türlü alana girebilme potansiyeline sahiplerdir.

Lağım faresi ilaçlama yöntemleri tam olarak bu noktada devreye girerek önemini bir kez daha kanıtlamaktadır; zira bu tür zararlı ve tehlikeli yaratıkların çevremizde barınmasına izin vermiyor olmamız gerekir.

Lağım Faresinden Nasıl Kurtulabilirim?

Söz konusu evde lağım faresi ile mücadele olduğu zaman bu kemirgen ile baş edebileceğiniz birden fazla yöntem mevcuttur.

Fare türleri arasında en tehlikelisi olan lağım faresinden kurtulmak için büyük ve ahşap bir kapan kurabilir, fare yapıştırıcılarına başvurabilir, evin farklı lokasyonlarında fare zehri kullanabilir ya da evinizin stratejik noktalarına naftalin yerleştirebilirsiniz.

Bununla birlikte önemle vurgulamakta fayda vardır ki bu yöntemlerin hiçbiri profesyonel lağım faresi ilaçlama yöntemleri ile kıyaslanamaz. Bireysel olarak lağım faresi ile mücadele etmek çoğunlukla faydasız sonuçlanacağı gibi sağlığınız için de ciddi tehlike riski oluşturabilir.

Apartman, iş yeri ya da ev için özel olarak tasarlanan lağım faresi ilaçlama teknikleri, profesyonel ekipler ve teknolojik ekipmanlar eşliğinde yapılmaktadır, bu da sorunun kökten çözülmesine ön ayak olan en önemli faktörlerdendir.

Lağım Faresi İlaçlama Nasıl Yapılır?

En iyi lağım faresi ilaçlama faaliyetleri, firmamız gibi kaliteli ve güvenilir ilaçlama hizmeti sunan şirketler tarafından yapılmaktadır.

Pesco Haşere Kontrol Merkezi gibi lağım faresi ilaçlama şirketleri, uzman ve tecrübeli kadrosu eşliğinde son teknoloji cihazlar yardımıyla ilaçlama gerçekleştirmektedir.

Pesco tarafından gerçekleştirilen ilaçlama sonrasında tekrar lağım faresi ile karşılaşma ihtimaliniz sıfıra yakındır; zira firmamız garantili lağım faresi ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Sağlık Bakanlığı onaylı ilaç ve malzemelerin kullanımı ile gerçekleştirilen lağım faresi ilaçlama süreci, farenin tespit edildiği anda başlatılmalıdır. Bu sayede ilaçlama uygulaması çok daha kısa sürede tamamlanacak ve farelerin daha fazla çoğalması önlenmiş olacaktır.

Lağım faresi ilaçlama uygulaması sırasında kullanılan en etkili fare ilacı, istasyon denen düzeneklerden oluşmaktadır. Bu düzenekte lağım faresinin en sevdiği kokuyu barındıran ilaç bulunmaktadır.

Kapan mekanizmasından farklı olarak çalışan düzenekte iki adet delik bulunur. İlk delik lağım faresinin girmesi için tasarlanırken ikinci delik fare yemi yedikten sonra çıkması ve can vermesi için oluşturulmuştur. Yüzde yüz etkili olan bu yöntem sayesinde garantili lağım faresi ilaçlama yapılmaktadır.

Lağım Faresi İlaçlama Fiyatları Ne Kadar?

Söz konusu lağım faresi ilaçlama fiyatları olduğu zaman fare miktarına, binanın niteliğine ve alanın genişliğine göre farklı kriterler ortaya çıkmaktadır, dolayısıyla da lağım faresi ilaçlama fiyatları değişkenlik gösterebilmektedir.

Ankara lağım faresi ilaçlaması şirketleri arasında en ekonomik fiyatları, en kaliteli hizmet eşliğinde sunan Pesco ile lağım faresi de dahil olmak üzere tüm kemirgen ve haşere sorunlarına veda etmeniz mümkün.

Lağım faresi ilaçlama servisi sunan Pesco, aynı zamanda apartman ilaçlama, iş yeri ilaçlama ve ev ilaçlama gibi ayrı servisleriyle tüm ilaçlama ihtiyaçlarınıza yönelik hizmet sunmaktadır.

Ankara lağım faresi ilaçlama fiyatları üzerinde araştırma yaptığınız zaman en bütçe dostu fiyatların Pesco’da olduğunu göreceksiniz. Fiyat-perfomans dengesi bakımından mükemmel bir dengede olan Pesco’nun ilaçlama hizmetleri ile tadınızı kaçıran tüm haşere, kemirgen ve böceklerden tek seferde kurtulmanız mümkün. Daha detaylı fiyat bilgisi ve tüm sorularınız için bizimle iletişime geçmeniz yeterli.