Kırkayak İlaçlama Hizmeti ile, haşere ve böcek türleri arasında belki de en tiksindirici böcek türü olması nedeniyle önemli bir mücadelece ve kontrol hizmetidir.

Bir evde kırkayak barınıyorsa orada ciddi sorunlar var demektir, bu da bir an önce profesyonel kırkayak ilaçlama şirketlerine başvurulması gerektiğinin bir göstergesidir.

Kırkayak Nedir?

Kırkayak, eklem bacaklı haşere türlerinden biridir. Türkiye genelinde görülen kırkayak türleri genellikle kahverengi renkte ve 2-4 santimetre arası boylardadır.

İsminden de anlaşılacağı gibi kırkayakların bu şekilde isimlendirilmesinin sebebi, ortalama bir kırkayak böceğinin 40 adet bacağı olmasıdır.

Bununla birlikte belirtmek gerekir ki bazı kırkayak türlerinin bacak sayısı 400’e bile çıkabilmektedir.

Kırkayaklar ülkemizde yaygın olarak çıyanlarla karşılaştırılır ve karıştırılır. Her ne kadar aynı familyadan geliyor olsalar da kırkayaklar ile çıyanlar arasındaki en temel fark, çıyanların etçil ve zehirli olmasıdır.

Kırkayaklar ise otçul ya da çürükçüldür ve çoğunlukla zehirsizdir.

Tabii bu noktada belirtmek gerekir ki zehirsiz olmaları, kırkayakların tehlikeli bir böcek türü olmadığı anlamına gelmez. Her halükarda kırkayak ile mücadele söz konusu olduğunda kırkayak ilaçlama yöntemlerine başvurmak elzemdir.

Kırkayak Nerede Yaşar?

Pek çok diğer haşere türü gibi kırkayaklarda nemli ve rutubetli ortamlarda yaşamayı tercih ederler. Özellikle bahçe katları, tarlalar, evlerin bodrumları gibi nemli yerler onların birincil yaşam alanı niteliğini taşır.

Bu alanlarda kırkayak görülme olasılığı oldukça yüksektir. Bunun dışında vahşi doğada yaşayan kırkayaklar dağ, taş ve kaya dipleri, mağara, ağaç kökleri, çayır ve su kenarları gibi lokasyonlarda barınmayı tercih ederler.

İnsan yaşamının olduğu alanlara girmelerinin temel sebebi doğal olarakgıda arayışı içerisinde olmalarıdır.

Kırkayak Eve Nasıl Girer?

Çoğunlukla rutubetli ortamlarda barınmayı tercih eden kırkayaklar, sonbahar ve kış aylarında kapalı alanlara girmeye meyilli olurlar. Evlerin bahçe katından apartman içerisine, bodrum katlarına ve diğer kapalı alanlara giriş yapabilirler.

Bununla birlikte ev içlerinde, balkon ya da pencere kenarlarında yetişen belli başlı bitkilerin de toprakları içerisine yerleşmeyi tercih edebilirler. Kırkayaklar çoğunlukla çürümüş gıda atıklarından ve çöplerden beslenirler, bu nedenle de bitki kökleri onlar için gıda anlamında ideal bir kaynak oluşturur.

Üremesi oldukça hızlı ve kolay olan kırkayakların bu şekilde evinize girmesinden sonra bir an önce kırkayak ilaçlama firmaları ile iletişime geçmeniz büyük önem taşır, zira insan sağlığına doğrudan bir zararları olmasa da evinizdeki bitki ve çiçeklere yüksek oranda zarar verme riski taşırlar.

Kırkayak Zararları Nelerdir?

Kırkayakların çıyanlar gibi zehirli bir haşere türü olmadığını daha önce vurgulamıştık. Bununla birlikte kırkayakların insanlara hiçbir zararı olmadığı kanısına varmak da yanlış bir yargı olur.

Çöp, çürük gıda ve atıklardan beslendikleri için vücut ve bünyelerinde fazlasıyla mikrop taşırlar, bu da evinizde barınan bir kırkayağın bu mikropları size bulaştırma ihtimalini artırmaktadır.

Gıda zehirlenmesi, psikolojik rahatsızlıklar ve alerjik reaksiyonlar, kırkayak ile karşılaşan bir kişinin maruz kalabileceği rahatsızlıklardan sadece birkaçıdır.

Kırkayak İlaçlama Nedir, Nasıl Yapılır?

İşin aslına bakarsanız kırkayak ile mücadele, diğer böcek ve haşere türleri ile mücadeleyle kıyaslandığında ziyadesiyle kolaydır. Kırkayak ilaçlama, profesyonel kırkayak ilaçlama firmaları tarafından yapıldığı zaman genellikle bu böcek türünün yok olması için kalıcı ve etkili bir çözüm olmaktadır.

Kırkayak ilaçlama nasıl yapılır diye merak ediyorsanız hemen söyleyelim: Öncelikle alan içerisinde kırkayakların bulunduğu yerler tespit edilerek olası yuvaların da lokasyonu belirlenir.

Bu tespitlerin ardından tüm yuvalar kırkayak kovucu ilaçlar kullanılarak ilaçlanır ve garantili kırkayak ilaçlama servisi tamamlanmış olur.

Kırkayak ile mücadele çabaları, fabrika, iş yeri, apartman binası, okul kampüsü veya yazlık villa tarzı pek çok farklı yerde yürütülebilir.

Burada önemli olan işinin ehli, uzman bir kırkayak ilaçlama şirketi ile çalışıyor olmanızdır. Kırkayak ilaçlama firmaları, Sağlık Bakanlığı onaylı kimyasal ilaçlarla en etkili mücadele yöntemlerini kullanır ve garantili, kesin çözüm sunar.

Kırkayak ile bireysel olarak mücadele etmeniz pek etkili olmayacağı gibi, psikolojiniz ve sağlığınız için de faydalı bir durum değildir. Ankara kırkayak ilaçlama şirketleri arasında yer alan Pesco, uzman ve yetkili ilaçlama kadrosu ile sizi bu haşere sorunundan hızla ve kolaylıkla kurtarabilir.

Kırkayak ilaçlaması esnasında kullanılan kırkayak ilaçları kokulu ve kokusuz olmak üzere ikiye ayrılır.

Uzun süre kalıcılığını koruyan, profesyonel kullanıma uygun ve dirençli kırkayak ilaçlarının kullanılması, sorunun çözülmesindeki en önemli etkenlerden bir tanesidir.

Uzman eli ile yapıldığı zaman kırkayak ilaçlama, bir daha geri gelmemek üzere kırkayakları evinizden sonsuza dek defedebilir.

Kırkayak İlaçlama Fiyatları Hakkında Nereden Bilgi Alabilirim?

Kırkayak sorunu ile karşı karşıyaysanız ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama ya da apartman ilaçlama gibi farklı yöntemlere başvurmanız mümkün.

Destek için başvuracağınız Ankara kırkayak ilaçlama firmaları, size en iyi kırkayak ilaçlama hizmetini sunmayı amaçlar. Pesco Haşere Kontrol Merkezi, profesyonel hizmet anlayışı ile en kısa sürede kırkayak sorunundan kurtulmanız için var gücüyle çalışır.

Kırkayak ilaçlama fiyatları hakkında bilgi almak, işlem detaylarını öğrenmek ve servisimizden faydalanmak için bizlerle iletişime geçebilirsiniz.