Kene İlaçlama Hizmeti, kan emerek beslenen, taşıdığı ölümcül virüsleri insan ve hayvanlara bulaştırma potansiyeline sahip olması nedeniyle hayati önemdedir

Keneler, başta salgın hastalıklar olmak üzere çok ciddi sağlık sorunlarına sebep olma konusunda ziyadesiyle tehlikeli bir haşere türüdür.

Kene ilaçlama, bu manada ölümcül hastalıklara dahi yol açabilecek bir canlı ile mücadele etmenin en etkili yoludur.

Kene ilaçlama, Ankara kene ilaçlama şirketleri ve kene ilaçlama fiyatları ile ilgili aradığınız tüm bilgileri burada bulmanız mümkün.

Kene Nedir?

Keneler aslında birer parazittir; başka bir deyişle parazit haşere olarak bilinirler. Böyle anılmalarının sebebi, insanlara ve hayvanlara tutunarak yaşamlarını sürdürmeleridir.

Özellikle sıcak ve nemli iklimlerde bolca görünebilen pirelerin 900’ü aşkın türü vardır.

Keneleri iki temel grupta gruplayacak olursak yumuşak kene ve sert kene olmak üzere ikiye ayırmamız mümkün olur.

Kene Özellikleri Nelerdir?

Kenelerin en ayırt edici özelliği az önce de bahsetmiş olduğumuz gibi başka canlılar üzerinde yaşayarak onlardan beslenmeleridir.

Keneler zehirsiz olabilecekleri gibi ölüme sebebiyet verebilecek derecede zehirli de olabilirler.

Kenelerin yaşam evreleri temelde dört farklı döngüden oluşur. Keneler her bir evrede farklı bir kaynağa tutunur, her kaynakta birkaç saat ya da birkaç gün gibi farklı süreler geçirerek sürekli o canlının kanını emer.

Kenelerin yaşam alanlarına baktığımız zaman daha çok ormanlık, sulak ve bahçeli alanların olduğunu söyleyebiliriz.

Hayvan barınaklarında da tıpkı pire ve bit gibi sık sık görülebilen keneler, yukarıda bahsettiğimiz ciddi sağlık sorunlarına karşı düzenli olarak takip edilmeli ve gerekli görüldüğü yerde kene ilaçlaması yöntemlerine başvurulmalıdır.

Kene Çeşitleri Nelerdir?

Başta gri kene, siyah kene, kırmızı kene, kahverengi kene, köpek kenesi, sığır kenesi, güvercin kenesi ve asıl kene olmak üzere birbirinden farklı kene çeşidi bulunmaktadır.

Her bir çeşidini ülkemizde bulabileceğimiz için söz konusu kene ilaçlama teknikleri olduğu zaman da farklı teknik ve yöntemlere başvurulması gerekebilir.

Örneğin kırmızı kene ilaçlama yöntemleri ile köpek kenesi ilaçlaması teknikleri arasında pek çok majör fark bulunmaktadır.

Hangi kene türü ile baş etmek zorunda olduğunuzu tespit ettirmek için Ankara kene ilaçlaması firmaları ile iletişime geçmeniz ve onlardan profesyonel destek almanız elzemdir.

Kene Isırmasından Ne Olur?

Kene, bir canlıyı ısırdığı sırada daha önce ısırmış olduğu canlılardan kaptığı virüsleri o canlıya aktarır.

Salgın hastalıkların yayılması konusunda yüksek derecede risk taşıyan bir haşere türü olan keneler, ısırılma sonrasında uzmanlar tarafından kene çıkarılma işleminden geçmelidir.

Kene ısırması sonrası kapabileceğiniz hastalıkların başında Kırmızı Kongo kanamalı ateşi, Lyme hastalığı, kene felci ve babesiosis gibi ölümcül hastalıklar gelir.

Kene ilaçlamasının ne kadar önemli olduğunu bir kez daha gözler önüne seren bu hastalıklar, ivedilikle müdahale edilmesi gereken bir süreci ifade eder.

Kene İlaçlama Nasıl Yapılır?

Kene ilaçlama yöntemlerine baktığımız zaman karşımıza iki farklı kriter çıkar: Kenenin türü ve kenenin bulunduğu alan.

İlaçlama esnasında kullanılan ilaçlar, kenenin türüne ve miktarına göre değişiklik gösterebilir.

Bununla birlikte kene ilaçlama yöntemlerini şu şekilde ana başlıklarda toplamamız mümkün:

  • Kene tozu ile ilaçlama
  • Vazelin ile kene ilaçlama
  • Pestisit ile ilaçlama
  • Permetrin ile ilaçlama

Bahçede kene ilaçlama için çoğunlukla pestisit yöntemi kullanılırken evde kene ilaçlama söz konusu olduğunda kene tozu kullanılabilmektedir.

Kıyafetlerde kene ile mücadelede permetrin kullanılırken insan ve hayvanlar için kene tedavisinde vazelin kullanılabilmektedir.

İlaçlama desteği alacağınız firma, hangi yöntemin kullanılması gerektiğini tespit ederek size garantili kene ilaçlama hizmeti sunacaktır.

Kenelerden Nasıl Korunabilirim?

Eğer evinizde ciddi bir kene sorunu yaşıyorsanız kesinlikle bir kene ilaçlama firmasını başvurmanız gerektiğini belirtmiştik.

Öte yandan bu tip bir sorunla karşılaşmamak, kendi sağlığınızı ve sevdiklerinizin sağlığını tehlikeye atmamak için keneye karşı alabileceğiniz önemler de yok değil.

Sardunya, lavanta ve nane gibi otlar, doğal kene kovucular olarak bilinmekte ve önlem amacı ile barınaklarda, giysi dolaplarında ya da bahçelerde kullanılabilmektedir.

Marketlerden satın alabileceğiniz kene kovucu spreyler ve diğer önleyici ürünler de işinizi görmeye yetebilir.

Çocuklarınızı keneden korumak için de yapabileceğiniz pek çok şey var.

Özellikle dışarıdayken ona açık renkli kıyafetler giydirmeniz, açık hava gezisinde yanınızda elma sirkesi bulundurmanız ya da çocuğunuzun düzenli olarak oyun oynadığı alanlarda kene önleyici otlardan diğer olan fesleğeni ekmeniz de bireysel olarak alabileceğiniz tedbirler arasında.

Kene İlaçlama Fiyatları Ne Civardadır?

En iyi kene ilaçlama servisini sunmayı amaçlayan Pesco’nun sunduğu kene ilaçlama fiyatları, ilaçlanacak olan alana ve uygulanacak olan ilaçlama tekniğine göre değişkenlik gösterebilmektedir.

Kene çıkarma işlemi esnasında mutlaka destek almanız gerektiği için kene ilaçlama konusunda da ivedilik ve özenle davranmanız gerekir.

Kaliteli bir hizmet almak için gönül rahatlığıyla danışabileceğiniz Pesco Haşere İlaçlama Merkezi, en uygun fiyatlar çerçevesinde apartman ilaçlama, ev ilaçlama, iş yeri ilaçlama ve bahçe ilaçlama gibi opsiyonlar sunmaktadır.

Pesco Haşere Kontrol Merkezi, kene ilaçlama konusunda profesyonel teknisyenleri ve ilaçlama uzmanları ile 7/24 hizmet vermektedir.

Eğer siz de evinizde, iş yerinizde, barınağınızda ya da bahçenizde kene sorunu ile karşı karşıyaysanız bir an önce bizlerle temasa geçebilir, kene ilaçlama fiyatları başta olmak üzere ihtiyacınız olan tüm bilgilere sahip olabilirsiniz.