Kemirgen ilaçlama faaliyetleri insan sağlığı ve kaliteli yaşam açısından önemli bir yere sahiptir.

Başta lağım fareleri, ev fareleri ve çatı fareleri olmak üzere kemirgenler, yaşam alanlarımızı adeta istila ederek maddi, manevi, fiziksel ve psikolojik zarar teşkil ederler.

Ankara kemirgen ilaçlaması firmaları arasında bulunan Pesco‘nun profesyonel desteği ile evinizde size rahatsızlık veren kemirgenlerden kurtulmanız mümkün.

Gelin, insan sağılığına bu denli tehlike oluşturan kemirgenleri yakından tanıyalım ve onlarla nasıl mücadele edilir, öğrenelim.

Kemirgen Nedir?

Dünyanın neredeyse her yerine yayılmış olan, yüzlerce farklı türü ile çevresine tehlike saçan kemirgen familyası, insanoğlunu haşere ile mücadele konusunda en çok zorlayan canlıların arasındadır.

Kemirgen ile mücadele çoğunlukla bireysel çabaların sonuç vermediği, ustalık gerektiren, zorlu bir süreçtir.

Kemirgen ilaçlama uygulaması olmadan evinizde size karşı tehlike arz eden kemirgenlerden kurtulmak maalesef pek mümkün değildir.

Kemirgenler, uzun kemirici dişleri, kuvvetli bedensel özellikleri ve seri çoğalma alışkanlıkları ile sağlık açısından ciddi riskler oluşturan canlılardır.

Örneğin lağım fareleri çoğunlukla lağım, kanalizasyon ve gider boruları gibi pis ve mikrobik alanlarda barındıkları için herhangi bir ortama girdiklerinde orada kaptıkları bakteri ve virüsleri çevrelerine yayma konusunda ustadırlar.

Ev fareleri özellikle çöplüklerde artık yiyeceklerden beslenmeyi tercih ettikleri için atıklarda oluşan mikropları evimize taşır ve hastalık yayma potansiyeline sahiptirler.

Bununla birlikte son derece akıllı hayvanlar olan çatı fareleri, tavan arası ve çatı gibi kuytu ve loş alanlara yuva kurarak hızla çoğalır ve kısa bir süre içerisinde kontrol edilemez bir hal alırlar.

Kemirgen ile mücadele söz konusu olduğunda tek başınıza kapan, fare tozu ve zehirli ilaç gibi alacağınız önlemler sizi bir yere kadar götürecektir ve sorunu kökten çözmenize maalesef vesile olmayacaktır.

Bu gibi ciddi tehdit oluşturan kemirgenlerin varlığı söz konusuysa mutlaka profesyonel kemirgen ilaçlama yardımı almak gerekir.

Farelerin hızlı ve seri bir şekilde çoğalabildiğine değinmiştik. Ortalama bir fare, yılda en az 6 kere yumurtlayarak her yumurtlama döneminde yine en az 6-7 yavru bırakır.

Bu yavrular 4 ay gibi kısa bir zaman dilimi içerisinde ergenliğe erişme potansiyeline sahiptir. Bu denli hızlı üreyen bir kemirgen türü için kemirgen ilaçlama servisi ile temasa geçmek şarttır.

Gerekli önlemler alınmadığı takdirde kemirgenler size, çocuklarınıza, ailenize ve sevdiklerinize ölümcül nitelikteki hastalıkları bulaştırma riski taşırlar.

Ankara kemirgen ilaçlama firmaları arasında güvenilir bir konuma sahip olan Pesco Haşere Kontrol Merkezi, kemirgen ilaçlama konusunda başarılı ve uzman teknisyenleri eşliğinde aradığınız titizlikteki hizmeti sizlere sunmaktadır.

Kemirgenler ile Nasıl Mücadele Edilebilir?

Kemirgenlerden kurtulmak ve yeniden türemelerine engel olmak için alabileceğiniz bazı önlemler vardır. Eğer bir apartmanda ya da sitede yaşıyorsanız kemirgenlere özel apartman ilaçlama ya da site ilaçlama tekniklerine başvurabilirsiniz.

Bununla birlikte eğer dükkan ya da ofisinizde kemirgen sorununuz varsa iş yeri ilaçlama hizmetlerinden yararlanmanız mümkün. Profesyonel destek ile birlikte kendi başınıza alabileceğiniz tedbirler arasında su ve besin gıdalarını her daim kapalı tutmak, yaşam alanınızdaki tüm delik ve çatlakları kapatmak, evinizi her daim temiz tutmak ve çatı katı, bodrum ya da tavan arası gibi alanlarda düzenli olarak gözlem yapmak gelir.

Tekrar vurgulamak gerekir ki bu tedbirlerin hiçbiri kemirgen ilaçlama uzmanı tarafından sağlanacak profesyonel destek ile eşdeğer değildir. Özellikle kuytu ve loş alanlarda kendi başınıza kemirgenlerle mücadele etmeniz sağlığınızı büyük ölçüde riske atmanız anlamına gelir; bu nedenle de bu tip işlemleri işin ehli şirket ve kurumlara bırakmak en doğrusudur.

Kemirgen İlaçlama Nasıl Yapılır?

Çağımızın gelişen teknolojisinin desteğini de arkasına alan kemirgen ilaçlama firmaları, en iyi kemirgen ilaçlama hizmetini tüketicilere sunmak için 7/24 çalışmaktadır.

Söz konusufare ilaçlama olduğu zaman birden fazla tekniğe başvurmak mümkündür. Çoğunlukla kemirgen ilaçlama esnasında kullanılan iki yaygın teknik sıvı kokulu ya da sıvı kokusuz ilaçlama olarak bilinir.

Her iki yöntem arasında tercih yaparken öncelikli olarak göz önünde bulundurulan kriter, mekandaki fare yoğunluğudur. Sıvı kemirgen ilaçlaması esnasında ya su bazlı ya da gaz bazlı ilaçlama yapılması tercih edilebilir.

Kullanılan sıvı ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı ürünler olması elzemdir. Bu ilaçlar aslında fare zehrinin sıvılaştırılmış, konsantre versiyonudur ve aynı zamanda mekanı iç-dış dezenfekte etme özelliğine de sahiptir.

Kemirgen sorunun kesin çözümü için garantili kemirgen ilaçlama hizmeti sunan ilaçlama şirketleri ile çalışmak gerekir.

Bu şirketlerden biri olan Pesco, gerçekleştirdiği ilk ilaçlama seansının ardından belli bir müddet sonra tekrar denetim amaçlı ilaçladığı alanı ziyaret eder ve garantili ilaçlama sağlamak için ikinci bir ilaçlama seansı gerçekleştirerek kemirgenlerin yeniden yüz gösterme ihtimalini ortadan kaldırmayı amaçlar.

Kemirgen ilaçlama yöntemleri arasında başvurulan bir diğer teknik de istasyon yöntemidir.

Çift girişli bir düzenekten oluşan fare ilaçlama istasyonu, içerisinde fare ve diğer kemirgenlere çekici gelen, zehirli bir koku barındırır. Fareleri istasyona çekmek için kullanılan bu koku sayesinde kemirgenler düzeneğe yaklaşarak içine girerler, ardından da soludukları fare zehri ile can vererek düzenekten çıkarlar.

Kemirgen ilaçlama esnasında kullanılan en etkili yöntemlerden biri olan istasyon düzeneği de doğal olarak işin ehli uzman ve profesyoneller tarafından yapılmalıdır. Pesco, kemirgen ilaçlama servisleri arasında en profesyonel ve kaliteli hizmet veren şirketlerin arasında yer alır.

Kemirgen İlaçlama Fiyatları Ne Civardadır?

Kemirgen ilaçlama fiyatları, ilaçlanacak mekanın büyüklüğüne, söz konusu kemirgenin türüne, fare miktarına ve farelerin dağılmış olduğu alanın metrekaresine göre değişkenlik gösterebilir.

En iyi kemirgen ilaçlama hizmeti her zaman en pahalı kemirgen ilaçlama hizmeti anlamına gelmemektedir.

Pesco Haşere Kontrol Merkezi, ekonomik fiyatları ile Ankara kemirgen ilaçlama şirketleri arasında bir adım öndedir. Fiyat-performans bakımından dört dörtlük bir denge sağlayan Pesco ile evinizde, sitenizde ya da iş yerinizde yaşadığınız kemirgen sorununa elveda demeniz mümkün.

Detaylı bilgi ve kapsamlı fiyat bilgisi için İletişim bölümümüzden bizlere ulaşabilirsiniz.