Karafatma ilaçlama, bakteri ve mikrop yayma konusunda en tehlikeli olan haşere türü olan karafatma ile mücadelede başvurulan en etkili yöntemdir.

Ankara karafatma ilaçlama firmaları arasında bulunan Pesco Haşere Kontrol Merkezi, karafatma ilaçlama süreçlerinde profesyonel ve tecrübeli teknisyen kadrosu ile tüketicilere hizmet vermektedir.

Karafatma ilaçlama ile ilgili aradığınız ve merak ettiğiniz her şeyi bu yazıda bulabilirsiniz.

Karafatma Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Karafatmalar, genellikle 1-3 santimetre uzunluğunda olan, parlak siyah renkli bir haşere türüdür.

İnsan sağlığını ciddi oranda tehlikeye atma potansiyeline sahip karafatmalar barındıkları ortamlarda topladıkları virüs ve bakterileri çevreye yayarak hastalık riski oluşturur.

Karafatmalardan kurtulmanın yollarından olan karafatma ilaçlama, bu tip canlıların yok edilmesinde kullanılan en başarılı ve etkili yöntemdir. Aslında hamam böceklerinin bir alt türü olan karafatmalar, tıpkı hamam böcekleri gibi loş, rutubetli ve kuytu yerleri sever ve genellikle bu tip yerlerde barınarak çoğalmayı tercih eder.

Yine hamam böceğinde olduğu gibi sıradan bir karafatma da kolaylıkla kendine beslenecek bir gıda bulabilir ve hızla üreyebilme potansiyeline sahiptir. Evinizde, iş yerinizde ya da ofisinizde bir karafatma ile karşılaşırsanız büyük bir ihtimalle göremediğiniz ve bilmediğiniz bir yerde daha fazla karafatma vardır demektir.

Erkek karafatmaların kanatları bulunur, dişiler ise erkeklere oranla daha uzun bir yapıya sahiptir.

Lağım, depo, bodrum ve apartman boşlukları gibi yerlerde üreyerek çoğalmayı seçen karafatma, soğuk kış aylarında çoğunlukla yuvasından çıkmamayı tercih eder. Öte yandan havaların ısınması ve nem oranının artması ile birlikte bahar ve yaz aylarında yüzünü göstermeye başlar ve hemen hemen her alanda görülebilir.

Karafatmaların Zararları Nelerdir?

Aslına baktığınızda bir karafatmanın ömrü ortalama olarak 6 aydır. Yaşadığı bu kısa zaman dilimi çerçevesinde bir karafatma barındığı kirli ortamlardan topladığı bakteri ve virüsleri evlere ve ev sakinlerine bulaştırma potansiyeline sahiptir.

Başta hepatit, verem, zatürre, astım ve mantar gibi pek çok tehlikeli ve ölümcül hastalığı taşıma olasılığı olan bu haşere, aynı zamanda ev içerisinde açıkta kalan gıda ve besin maddelerinin içerisine de girerek onlara zarar verebilir.

Bu gibi tehlikeli ve riskli zararları söz konusu olduğunda karafatma

Karaaftma İlaçlama Nedir?

Karafatma ilaçlama, bahsi geçen haşerenin bulunduğu yerde onu kökten yok etmeye yönelik yapılan çalışmaların bütünüdür ve her koşulda titizlik ve profesyonellik eşliğinde yapılmalıdır.

Karafatma ilaçlama şirketleri, özel teknik ve yöntemler kullanarak gerek evleri, gerek iş yerlerini ilaçlayarak haşere sorunu ile karşı karşıya kalan ev sakinlerine garantili karafatma ilaçlama hizmeti sunmaktadır.

Ankara karafatma ilaçlama şirketleri arasında tanınmış ve kaliteli bir marka olan Pesco, bu haşere türü ile baş etme konusunda uzman kadrosuyla karafatma ilaçlama servisi sunmaktadır.

Karafatma İlaçlama Hizmeti Nasıl Yapılır?

Söz konusu karafatma ilaçlama olduğunda her şeyden önce ilaçlanacak olan alanın niteliği ve türü önemlidir.

Karafatmalardan kurtulmak için apartman ilaçlama, iş yeri ilaçlama ya da ev ilaçlama gibi yöntemlere başvurulur. Bununla birlikte karafatma sorunundan kökten kurtulmak için en etkili karafatma ilaçlama yöntemlerinden biri her teknisyenin tavsiye edeceği jel ilaçlama tekniğidir.

Jel ilaçlama tekniği esnasında karafatmalar üzerinde test edilmiş ve onaylanmış jel ilaçlar kullanılarak ilaçlama sağlanır. Bununla birlikte belirtmek gerekir ki karafatmalar fazlasıyla dirençli ve güçlü hayvanlardır.

Üreme konusunda da bağlı olduğu böcek familyasının karakteristik özelliklerini birebir taşıyarak hızlı ve süre üreyerek sık aralıklarla yumurta bırakır. Bu da karafatma ilaçlama süreçlerini hali hazırda olduğundan daha da güç kılmaktadır; zira tek bir ilaçlama seansı bu canlıların tamamen yok olmasına çoğu zaman yetmemektedir.

İlk jel ilaçlama yapıldıktan sonra genellikle söz konusu haşere karafatma ise ilaçlama firmasının yaklaşık 20-30 gün sonra yeniden ilaçlama yapması tavsiye edilir.

Yapılan ikinci karafatma ilaçlama seansında haşerenin alana bırakmış olabileceği yumurta ve yuvalar da yok edilerek kökten çözüm sağlanmış olur.

Karafatma İlaçlama Firmaları Nelerdir?

Karafatma ilaçlama konusunda uzman, yetkin ve tecrübeli kadrosu ile yıllardır hizmet veren Pesco Haşere Kontrol Merkezi, Ankara karafatma ilaçlama şirketleri arasında haşere ile mücadele konusunda kaliteli hizmet vermektedir.

Karafatma ilaçlama firmaları arasında saygın ve güvenilir bir yere sahip olan Pesco sayesinde sizler de sitenizde, evinizde, dükkanınızda ya da iş yerinizde karşılaştığınız karafatma sıkıntısından kurtulabilirsiniz.

Titiz ve detaylı işçilik, uzman teknisyenler ve son teknoloji ekipmanlar eşliğinde garantili karafatma ilaçlama hizmeti almanız mümkün.

Karafatma İlaçlama Fiyatları Nedir?

En iyi karafatma ilaçlama hizmeti her zaman en pahalı ilaçlama hizmeti anlamına gelmiyor. Pesco, fiyat-performans konusunda ideal dengeyi sağlayarak Ankara’daki en ekonomik ve uygun karafatma ilaçlama fiyatları ile tüketicilerine hitap ediyor.

Başta karafatmalar olmak üzere her tür haşereye karşı savaşınızda yanınızda olan Pesco, Ankara’nın pek çok bölgesinde bulunan şubesi ile hizmetinizde.

Detaylı bilgi almak, fiyat bilgisine erişmek ve merak ettiklerinizi öğrenmek için İletişim sayfamızdan bizimle temasa geçebilirsiniz.