İş yeri ilaçlama hizmeti, ofisinizde ya da dükkanınızda türemeye meyilli olan böcekler, hem işinize, hem sağlığınıza hem de psikolojinize ciddi hasar verme potansiyeline sahip olmaları nedeniyle oldukça önemlidir.

Her şeyden önce ciddi bir manevi zarar riski oluşturan böcek ve haşerelerden kurtulmanın en etkili yolu, iş yeri ilaçlama hizmetine başvurmaktır.

Ankara iş yeri ilaçlama şirketleri arasında güvenilir bir konuma sahip olan Pesco Haşere Kontrol Merkezi sayesinde işinizi ve çalışanlarınızın sağlığını tehdit eden her türlü canlıdan kökten kurtulmanız mümkündür.

İş Yeri İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

İş yerinde türeyen haşereler, alanda çalışan tüm personel başta olmak üzere iş yerinin tamamını olumsuz etki altına alan, ciddi bir sorundur.

İş yerinde herhangi bir böcek türü ile karşılaşan bir çalışanın psikolojisi bozulabileceği gibi firmanın imajı da zedelenebilir ve çalışan işten ayrılma yoluna kadar gidebilir.

Oluşabilecek maddi-manevi zararı önleyebilmek için iş yeri ilaçlama hizmeti almak şarttır. Ofis ve dükkan gibi iş yerinizi ilaçlamak için başvurabileceğiniz pek çok farklı yöntem mevcut.

Sprey iş yeri ilaçlama uygulamaları: En kalıcı haşere ilaçlama yöntemlerinden biri olan sprey ilaçlama, haşerenin aktif olduğu yere direkt olarak uygulanır. Bu sayede haşereler anında can vererek ortadan kalkmış olur.

Belirtmekte fayda vardır ki bu uygulamanın etkisi ve kullanım alanı, söz konusu haşerenin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Sprey iş yeri ilaçlama yöntemi uygulanacağı zaman mekanda en az 25 gün öncesinden ıslak temizlik yapılması kesilmelidir.

Aynı şekilde uygulamadan sonra da yaklaşık 1 ay kadar ilaçlanan bölgelerin yıkanmaması ve silinmemesi gerekir. Bu sayede ilaçların kalıcılığı etkisini artıracaktır.

Burada önemli olan, ilaçlama yapılacağı gün şirketteki personelin düzgünce bilgilendirilmesi ve binadan tahliye edilmesidir. Çalışanları insan sağlığına tehlike arz edebilecek kimyasal ilaçlara maruz bırakmamak gerekir.

Jel iş yeri ilaçlama uygulamaları

Özellikle hamam böceği ile mücadelede kullanılan jel ilaçlama teknikleri, sprey ilaçlama ile kıyaslandığında çok daha pratik ve kolay bir yöntem olarak bilinir.

Hamam böceklerinin yemesi için stratejik noktalara bırakılan jel ilaçlar, haşere ilacı yediği anda etkisini gösterir ve domino etkisiyle diğer haşerelerin ve yuvaların da yok olmasını sağlar.

Öncesinde herhangi bir hazırlık gerektirmediği gibi jel böcek ilaçlama tekniği sonrasında da herhangi bir temizlik ya da bakım gerektirmemektedir.

Jel ilaçlamanın yapıldığı ertesi gün bile temizliğe kalındığı yerden devam edilebilir. Bu tekniğin özellikle kalabalık ofis ve plazalarda sıklıkla tercih edilen bir iş yeri ilaçlama tekniği olduğunu belirtelim.

Kemirgen iş yeri ilaçlama uygulamaları

İş yerinde kemirgen ilaçlama da bina dahilinde görülen farelerin ve diğer kemirgenlerin yok edilmesi için kullanılır.

Fare istasyonları, fare kapanları ve benzeri diğer yöntemler kullanılarak gerçekleştirilen bu ilaçlama türü, ilaçlamadan yaklaşık 20 gün sonra teftiş gerektirmektedir.

Bu nedenledir ki eğer iş yerinizde bir kemirgen sorunu ile karşı karşıyaysanız kesinlikle en iyi iş yeri ilaçlama hizmetini sunmayı amaçlayan bir ilaçlama şirketi ile çalışmanız gerekir.

İş Yeri İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Her ne kadar iş yeri ilaçlama süreçleri, başa çıkılması gereken böcek ve haşerenin türüne göre değişkenlik gösterse de, aslında düzenli olarak yapılması ve atlanmaması gereken bir süreçtir.

İş yeri sahibi olarak ofisinizde, şirketinizde veya plazanızda pek çok insana ev sahipliği yapmaktasınız; dolayısıyla bu insanların sağlığından ve can güvenliğinden de bir nevi siz sorumlusunuz.

Bu sorumluluğun çerçevesinde iş yerinizi ilaçlatmak ve personelin güvenliğini sağlamak da var. Kaliteli ve güvenilir bir iş yeri ilaçlama firması ile anlaşmak, firmanın ofisinizi düzenli aralıkla ilaçlamasını sağlamak ve oluşabilecek tüm böcek ve haşere sorunlarını önceden engellemek, işveren olarak yerine getirmeniz gereken en elzem sorumluluklardan bir tanesi.

İş Yeri İlaçlama Fiyatları Ne Civardadır?

İş yeri ilaçlama fiyatları her şeyden önce söz konusu iş yerinin büyüklüğüne göre değişkenlik gösterir.

Eğer orta ölçekli bir dükkan ya da tek haneli bir ofise sahipseniz, daha düşük iş yeri ilaçlama ücretleri ile karşılaşabileceğiniz gibi plaza ve benzeri ofis binalarında bir miktar daha yüksek fiyatlar ile karşı karşıya kalmanız mümkün.

Öte yandan anlaşacağınız iş yeri ilaçlama firması ile bütçenize ve ihtiyaçlarınıza uygun bir ödeme planı ayarlamanız mümkün.

Kaliteli ve güvenilir hizmet anlayışı ile yıllardır iş yeri ilaçlama sektöründe faaliyet gösteren Pesco Haşere Kontrol Merkezi, her bütçeye uygun ilaçlama fiyatları ve garantili iş yeri ilaçlama servisi ile 7/24 hizmetinizde.