Güve İlaçlama Hizmeti, güvelerin kelebeğe benzer görünümleri ve 3 milimetrelik mikroskobik boyutları ile hem insan sağlığına hem de maddi olarak zarar oluşturabilecek bir haşere türü olmaları nedeniyle önemli bir mücadele alanıdır.

Boyutlarıyla orantısız derecede tehlikeli olan güvelerin yaratabilecekleri zarardan kaçınmak için profesyonel güve ilaçlama hizmetine başvurmak şarttır.

Güvenin Özellikleri ve Zararları Nelerdir?

Güvelerin temel özelliklerine baktığımız zaman boylarının ortalama olarak 3 milimetre olduğu, en fazla da 10 milimetreye kadar uzayabildiklerini söylemek mümkün.

Güve yumurtasından ilk defa çıkan güve yavrusuna kurtçuk adı verilir. Kurtçuklar zaman içerisinde gelişim göstererek bir kelebek formunu alır ve yetişkin bir güveye evrilir.

Yapı itibariyle oval bir bedensel yapıya sahip olan güvelerin kulakları göğüs kısmında bulunur.

Güvelerin zararlarına değinecek olursak doğrudan insan sağlığına oluşturdukları bir tehdit mevcut değildir; ancak bu güvelerin yine de tehlikeli ve istenmeyen bir haşere türü olduğu gerçeğini değiştirmez.

Çoğunlukla insan vücudundan çok eşya ve yiyeceklerde barınmayı tercih eden güveler, bu alanlarda buldukları mikroskobik gıda taneleri ve kumaş parçaları ile beslenirler.

Güveler aslen her türlü hayvan kılından üretilen eşyanın üzerine yerleşme kapasitesine sahiptir. Onlar için en ideal yaşam alanı, hayvan tüylerinden ve benzeri kumaşlardan üretilen objelerdir.

Güvelerin sıklıkla kıyafet dolaplarında ve yünlü eşyalarda karşınıza çıkmasının temel sebebi budur. Her ne kadar size direkt zarar vermeyecek olsalar da güveler, kıyafetlerinizi ufak ufak kemirip yeme konusunda ustadır ve uzun vadede giysilerinizde kalıcı hasarlara yol açabilirler.

Bu yüzden de güve sorunu ile karşı karşıya kaldığınız anlarda güve ilaçlama servisi bile temasa geçmeniz gerekir. Bunun için Ankara güve ilaçlama şirketlerinden destek almanız önemlidir.

Güve Türleri Nelerdir?

Güve ilaçlaması yapılmadan önce bahsi geçen haşerenin türüne odaklanmak gerekir. Farklı türde güveler bulunduğundan ötürü güve ilaçlama teknikleri de değişkenlik gösterebilir. Başlıca güve çeşitlerini şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Meyve güvesi
  • Tahıl güvesi
  • Odun güvesi
  • Halı güvesi
  • Deri güvesi
  • Salkım güvesi

Saklım güvesi ilaçlama, halı güvesi ilaçlama, tahıl güvesi ilaçlama gibi pek çok farklı güve ilaçlama tekniğinden söz edilebilir. Örneğin meyve güveleri genellikle şeftali ve şeftali fidanlarında ortaya çıkar.

Meyvelerin suyu emerek beslenen bu tür güveler şeftalilerin çok kısa sürede çürümesine sebep olur; bu da tarlanızda bir an önce güve ilaçlaması yapmanızı gerektiren en önemli sebeptir.

Tahlı güveleri ise adından da anlaşılacağı üzere tahıllardan beslenen bir güve türüdür ve çiftçilerin mahsullerine ciddi oranda maddi hasar verir. Bu tür güvelerden kurtulmak için güve ilaçlaması yapmak kesinlikle elzemdir.

Halı güveleri, çoğunlukla ev tipi mekanlarda görünen güveler olup halılardan koltuklara, giysilere ve çarşaflara sıçrayabilme potansiyeline sahiptir. Bu tür güveler de aynı şekilde ivedi bir güve ilaçlama hizmeti alınmasını gerektirir.

Güve İlaçlama Nedir, Nasıl Yapılır?

En iyi güve ilaçlama yöntemlerine baktığımız zaman karşımıza öncelikli olarak buharlama yöntemi çıkar. Buharlama yönteminin yanı sıra güve ile mücadelede kullanılan bir diğer yöntem de sıvı böcek ilaçları kullanılmasıdır.

Hangi yöntem seçilmiş olursa olsun bu ilaçlamanın kesinlikle profesyonel güve ilaçlama şirketleri tarafından yapılması şarttır. Maalesef ki basit güve ilaçlama teknikleri ile yapılan müdahale, güvelerin göz açıp kapayıncaya kadar tekrar üremesine olanak sağlayacaktır.

Güve ilaçlaması esnasında kullanılan ilaçlar her şeyden önce Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçlar olmalıdır.

Bu tür ilaçları temin etmek ise ancak ve ancak güve ilaçlama firmalarından destek alarak gerçekleştirilebilir. İşinin ustası bir güve ilaçlama uzmanı ile çalıştığınız takdirde sizlere maddi manevi zarar sağlayan ve evinizin, iş yerinizin ya da tarlanızın huzurunu kaçıran bu haşerelerden kurtulmanız mümkündür.

Güve İlaçlamasından Sonra Ne Yapmalıyım?

Ankara güve ilaçlama şirketleri arasından güvenilir hizmet almak üzere seçtiğiniz bir firmaya danıştıktan sonra güve ilaçlama işleminiz başlatılacaktır. Pesco gibi garantili güve ilaçlama hizmeti sunan bir firma, size ilaçlama öncesinde ve sonrasında yapmanız gerekenleri detaylıca izah edecektir.

İlaçlama işlemi sırasında tüm sorumluluğu üzerine alacak olan Pesco’ya evinizi gönül rahatlığıyla emanet edebilirsiniz.

Güve ilaçlama işleminden sonra bireysel olarak işlemi kendiniz için kolaylaştırmak için alabileceğiniz önlemler de yok değil. Eğer kokulu güve ilaçlama uygulaması yapıldıysa ilaç yapılırken her şeyden önce alanı terk etmeniz önemlidir.

İlaçlama tamamlandıktan sonra da bölgeyi en az 4-5 saat kadar kapalı tutmanız şart. Eğer çocuk sahibiyseniz çocuğunuzun tüm oyuncaklarını vakumlu poşetlere saklayarak ortadan kaldırmanızda fayda var.

Bunun gibi mutfak gereçlerini, çarşaf ve yorganlarınızı da korunaklı bölgelerde tutmalısınız. İlaçlama bittikten sonra ilaçlama yapılan alanı 1 saat kadar havalandırmanız, herhangi bir kimyasal etkimenin oluşmasına engel olacaktır.

Bununla birlikte kokulu ilaçlama yapılmışsa ilacın etkisinin daha uzun sürmesi için bir süre kenar ve köşe temizliği yapmamanız önerilir.

Güve İlaçlama Fiyatları Hakkında Bilgi Alabilir Miyim?

En iyi güve ilaçlama firmalarından bir tanesi olan Pesco, en uygun güve ilaçlama fiyatları ile müşterilerine uzun yıllardan hizmet vermenin gururunu taşımaktadır.

Kaliteli, öncü ve güvenilir hizmet anlayışıyla müşterilerinin sağlığını ve sıhhatini her daim ön planda tutmayı amaçlayan Pesco, garantili güve ilaçlama sözü vererek her daim yanınızda olmayı garanti eder.

Detaylı güve ilaçlama fiyatları ve ilaçlama yöntemleri bilgisi için bizimle iletişime geçebilir, huzurunuzu kaçıran tüm haşerelerden profesyonel desteğimiz sayesinde kurtulabilirsiniz.