Fare İlaçlama, fareler insan sağlığını olumsuz etkileme potansiyeline sahip olmakla birlikte kurtulması en zor olan kemirgenlerin başında geldiğinden oldukça önemlidir.

Çoğu zaman kendilerinden kurtulmanın tek yolu fare ilaçlama olduğu için evinde, iş yerinde ya da sitesinde fare ile karşılaşan ev sakinleri, çözümü Ankara fare ilaçlama firmalarına başvurmakta bulmaktadır.

Bu firmalardan bir tanesi olan Pesco Haşere Kontrol Merkezi, fare ile mücadele söz konusu olduğunda yardımınıza yetişen en güvenilir ve kaliteli ilaçlama şirketlerinden bir tanesidir.

Fare ile mücadele, fare ilaçlama ve kemirgenlerden kurtulma ile ilgili merak ettiğiniz her şeyi bu yazımızda bulabilirsiniz.

Fare Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Pek çok farklı türü bulunan, sayısız zararı olan ve yeryüzünün en tatsız canlıları başında gelen fareler, insan sağlığında ciddi düzeyde hasar yaratma potansiyeline sahiptir.

Lağım fareleri gezdikleri kanalizasyon ve gider borularında topladıkları bakterileri evinize taşıyarak tifo, verem ve sıtma gibi hastalıkların oluşması riskini yaratırken rutubetli ve nemli alanlarda yaşamayı tercih eden ev fareleri çöplerden, atık ve artıklardan topladıkları mikroplar ve bakteriler ile evinizin içerisinde adeta bir virüs bombası misali oradan oraya giderek hastalık saçarlar.

Çatı farelerinin ise tavan arası ve çatı gibi kuytu alanlarda topladıkları toz, kir ve pisliğin yarattığı mikroplar ise cabası. Farelerin en belirgin özellikleri arasında hızlı ve sık çoğalmaları bulunur.

Yetişkin bir fare, türü her ne olursa olsun yılda 6-7 kere yavrular. Bu yavrulama esnasında her seferinde en az 6 adet yavru dünyaya gelir.

Yavruların aşağı yukarı 4 ayda yetişkinlik düzeyine eriştiklerini göz önünde bulundurursak evinize yerleşen birkaç farenin aylar içerisinde adeta bir koloni oluşturma ihtimalinin pek de uzak olmadığını söylemek mümkün.

Fareler ile Nasıl Mücadele Edilir?

Söz konusu fare ile mücadele olduğunda başvurabileceğiniz birden fazla yöntem vardır. Öncelikle fareden kurtulmak için başvurabileceğiniz doğal ve bireysel yollara bakalım.

Herkesin bildiği üzere bir fare kapanı düzeneği oluşturmak, kemirgenlerden kurtulmak için halk arasında en yaygın olarak kullanılan yöntemdir.

Bununla birlikte çöplerinizin ve açıkta kalan yiyeceklerinizin ağızlarını daima kapalı tutmak, evinizi düzenli olarak dip köşe temizlemek ve evin çevresindeki çatlakları profesyonel bir şekilde kapatmak, alabileceğiniz tedbirlerin arasında geliyor.

Öte yandan vurgulamakta fayda var ki hiçbir bireysel yöntem, söz konusu fare ile mücadele olduğunda fare ilaçlama kadar etkili ve kökten bir çözüm olamaz.

Evin farklı lokasyonlarına kuracağınız kapanlar, ev içerisinde kullanacağınız fare zehirleri ve fare tozları, var olan farelerin ortadan kalkmasına yardımcı olabilir, ancak bahsettiğimizde hızda türeyen bir canlı için bu önemler maalesef yetersiz kalacaktır.

Eğer ailenizin ve sevdiklerinizin fare gibi kemirgenlerin taşıdığı hastalıkları kapmasını istemiyorsanız ilk belirtide fare ilaçlama yöntemlerine başvurmanız gerekir.

Fare İlaçlama Nasıl Yapılır?

Fare ilaçlama yöntemleri, ilaçlanması istenen fare türüne göre çeşitli yollarla yapılabilir. Burada önemli olan, ilaçlama esnasında kullanılan ilaçların Sağlık Bakanlığı onaylı olmasıdır; bu şekilde ilaçlama süreciniz yasal ve usulüne uygun yollarla yapılmış olur.

Fare ilaçlama çeşitleri arasında kokulu ilaçlama, kokusuz ilaçlama, sıvı ilaçlama, jel ilaçlama ve istasyon yöntemi gibi farklı yöntemler bulunmaktadır. İlaçlamaya başlamadan önce evinize teftişe gelen fare ilaçlama ekibi, öncelikli olarak evinizde kapsamlı bir araştırma yapar.

Bahsi geçen farenin türünü, beslenme alışkanlıklarını, miktarını ve yerleşim yerini tespit eden fare ilaçlama uzmanı ekibi, aynı zamanda farelerin hangi kaynaktan evinize ya da iş yerinize giriş yaptığını da tespit ederler.

Bu kriterler göz önünde bulundurularak seçilen fare ilaçlama yöntemi, titizlik ve ustalık eşliğinde uygulanarak kemirgenlerden tamamen kurtulmak amaçlanır.

Evde fare ilaçlama işlemi sırasında evin bireylerinin evi terk etmeleri ve sağlığa zarar teşkil edecek tüm unsurlar ortadan kalktıktan sonra geri gelmeleri uygun görülmektedir.

İşlem sırasında evdeki eşya ve mobilyaların da koruma altına alınmasında fayda vardır. Garantili Fare İlaçlama Nedir? Eğer garantili fare ilaçlama hizmeti satın alıyorsanız, temin ettiğiniz hizmet tamamlandığında fare ilaçlama şirketi size evinizde bir daha fare olmayacağına dair garanti sağlamış olur.

Profesyonel fare ilaçlama şirketleri, ilaçlama işlemini A’dan Z’ye kurallarına uygun şekilde yaptıkları için ev sakinlerinin tekrar aynı sorun ile karşı karşıya kalma ihtimallerini de ortadan kaldırmış olurlar.

Yapılan ilk ilaçlama seansından ortalama 2-3 hafta sonra tekrar gözleme gelen ilaçlama ekibi, fare sorununun tekrar ortaya çıkmaması için ikinci seansta uygun gördüğü önlemleri almakla yükümlüdür.

Fare İlaçlama Fiyatları Ne Civardadır?

Ankara fare ilaçlaması bakımından pek çok farklı kurumu bünyesinde barındırır. Ankara’da bulunan fare ilaçlama firmaları doğal olarak birbirinden farklı fare ilaçlama ücretlerine sahiptir.

Pesco Haşere Kontrol Merkezi’nin sunduğu fare ilaçlama fiyatları, verilen fare ilaçlama servisinin kalitesi söz konusu olduğunda oldukça bütçe dostu fiyatlar olarak karşımıza çıkar.

Ev ilaçlama, apartman ilaçlama ve iş yeri ilaçlama gibi farklı mekanlar için farklı ilaçlama teknikleri sunan Pesco, en iyi fare ilaçlama hizmetini sunmayı amaçlar.

Kaliteli hizmet anlayışı, uzman ve profesyonel teknisyen kadrosu ve daima müşteri memnuniyetini ön planda tutması ile Pesco Ankara fare ilaçlama şirketleri arasından sıyrılmakta ve tüketicilerin favorisi haline gelmektedir.

İlaçlama fiyatları, detayları ve süreçleri ile ilgili daha fazla bilgi almak ve merak ettiğiniz her şeyi cevaplamak için tek yapmanız gereken bizlerle iletişime geçmek.