Ev İlaçlama Hizmeti, en fazla zaman geçirdiğimiz yaşam alanı olması nedeniyle önemli bir hizmet türünü oluşturmaktadır.

Evde türeyen böcek ve haşereler, bireysel yollarla mücadelenin en zor olduğu sorunlardan bir tanesidir; bu nedenle de evdeki böceklerden, haşerelerden ve kemirgenlerden kurtulmak için profesyonel hizmet sunan Ankara ev ilaçlama şirketlerine başvurulmalıdır.

Ev ilaçlama uygulamaları, tecrübeli bir ekip eşliğinde gerçekleştirilmeli ve sağlığınızı tehlikeye sokan bu canlılardan bir an önce kurtulmanız sağlanmalıdır.

Eğer siz de evinizde böcek ya da haşere sorunu yaşıyorsanız, garantili ev ilaçlama hizmeti sunan Pesco Haşere Kontrol Merkezi’nden destek alabilirsiniz.

Ev İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Kimisi maddi açıdan, kimisi manevi açıdan olsun; evde türeyerek çoğalan böcek ve haşere türleri, hem size hem de sevdiklerinizi ciddi zarar oluşturma tehlikesi taşırlar.

Bu yüzdendir ki evdeki haşere sorunu ev ilaçlama firması tarafından ivedilikle çözülmesi gereken bir sorundur. Ev ilaçlama yöntemlerine baktığımız zaman pek çok farklı etkili yöntem olduğunu söylememiz mümkün.

Sprey ev ilaçlama uygulaması: Kalıcı bir böcek ilaçlama uygulaması olan sprey uygulama, böceklerin aktif olduğu zemine doğrudan uygulanarak böceklerin yok olması beklenir.

Tabii ki bu uygulama, bahsi geçen böceğin türüne göre değişkenlik gösterebilir. Sprey haşere ilaçlama yöntemi, uygulandığından 30 gün sonra bile ilk günkü kalıcı etkisini gösterme özelliğine sahiptir.

Bu etkinin daha da uzun süreler devam etmesi için ilaçlanan bölgelere dokunmamak gerekir; onları silmek ya da yıkamak ilacın etkisinin azalmasına sebep olacaktır.

Uygulama öncesinde ise en az 25 gün boyunca ıslak temizlik yapılmaması, kalıcılık etkisini artıran bir diğer faktördür.

Jel ev ilaçlama uygulaması

Jel uygulama, yalnızca hamam böceği yoğunluğunun görüldüğü kapalı mekanlarda gerçekleştirilir. Hamam böceklerinin yuva yaptıkları bölgeler tespit edilerek yuvalar, duvardaki çatlaklar ve boşluklar, priz boşluklar, beyaz eşyaların motor aksamları ve benzeri elektrik riski taşıyan alanlarda jel ev ilaçlama güvenle yapılabilir.

İlaçlama öncesi herhangi özel bir hazırlık gerektirmeyen jel ilaçlama tekniği, en pratik ve zahmetsiz ev ilaçlama hizmeti olarak bilinir.

Hamam böcekleri, jel ile bırakılan ilacı yedikleri anda ölürler. Bu canlı türü, kendi leşinden de beslenme alışkanlığına sahip olduğu için ev içerisindeki bütün hamam böceği nüfusu domino etkisi ile yok olur.

Kemirgen ev ilaçlama uygulamaları

Evde kemirgen ilaçlama uygulaması sırasında ev dahilinde çatı faresi, ev faresi ya da lağım faresi gibi kemirgen türlerinin yuvalandığı ve barındığı yerleri tespit ederek onları yok etme işlemi gerçekleştirilir.

Başta fare istasyonları ve kapanları olmak üzere evde kemirgen kontrolü adına uygulanabilen pek çok farklı teknik vardır.

Kemirgen ilaçlaması tamamlandıktan sonra yeniden fare ya da sıçan istilasına uğramamak adına evde sağlam bir düzenleme de yapılması gerekir; fiziksel tüm açıklıkların kapatılması, evin izolasyonunun sağlanması ve kemirgenlerin mevcut iç alanlara girişlerinin kapatılması sağlanmalıdır.

Ev İlaçlaması Ne Zaman Yapılmalıdır?

Haşere ve böcekler, genellikle sıcak yaz aylarında etrafa yayılmayı tercih eder, besin ve yiyecek bulma arayışına girerek üreme ihtiyaçlarını karşılamayı umarlar.

Bu da doğal olarak yaz aylarında evlerimizin böcek ve haşere istilasına uğrama riskinin artmasına sebep olur. Ev ilaçlama tekniklerine daha çok ilkbahar, sonbahar ve yaz mevsimlerinde başvurulduğu gibi, kış aylarında da önleyici ilaçlama uygulamalarının yapılması elzemdir.

Evinizde barınan haşerelerden kökten kurtulmak için garantili ev ilaçlama servisi alarak uzmanlar aracılığıyla bu sorundan kurtulmanız mümkündür.

Ev ilaçlaması ne zaman yapılır sorusunun cevabı, aynı zamanda ilaçlama yapılması planlanan haşerenin türüne göre de değişkenlik gösterir.

Hamam böceği gibi bazı haşere türleri tek seferde yok edilebilirken fare gibi akıllı kemirgenlerin tamamen ortadan kaldırılması için daha uzun bir prosedür gerekebilir.

Bununla birlikte bazı böcekler, soğuk hava koşullarından ciddi oranda etkilendikleri için hayatta kalmak amacıyla kış aylarında evimiz gibi kapalı ortamlara sığınmayı tercih ederler.

Başka bir deyişle ev ilaçlamasının zamanı, söz konusu böceğin niteliğine göre değişkenlik göstermektedir.

Evde Böcek ve Haşereleri Önlemek İçin Ne Yapabilirim?

Her ne kadar böceklerin doğal yaşam alanı vahşi doğa olsa da kimi zaman barınma, kimi zaman da beslenme ihtiyacı için evlerimize girme meyillinde bulunurlar.

Profesyonel ev ilaçlama hizmeti temin etmeden önce sizin de haşere istilasını önlemek için alabileceğiniz önemler yok değil.

Geceleri lavabo deliklerini kapalı tutmak, tüm kapıların altındaki boşlukları bulup onarmak, banyo ve tuvalet havalandırmalarını kapalı tutmak, ortada yiyecek ve içecek bırakmamak, çöplerinizi düzenli boşaltmak ve rutubetli bölgelerin oluşumunu engellemek, alabileceğiniz bireysel önlemlerden bazıları.

Ev İlaçlama Fiyatları Ne Civardadır?

Ev ilaçlama fiyatları, ilaçlanacak olan evin ebatlarına ve uygulanacak olan ilaçlama tekniğe göre değişiklik gösterebilir.

Sağlığına tehdit oluşturan böcek ve haşerelerden kurtulmak için bu hizmeti almanız büyük önem taşır.

En iyi ev ilaçlama hizmetini temin ettiğinizden emin olmak için Pesco Haşere Kontrol Merkezi ile iletişime geçerek fiyat bilgisi edinebilir, hızlıca haşere ve böcek sorununuzu çözmek için 7/24 garantili hizmet tahsis edebilirsiniz. Daha detaylı bilgi için bizlerle iletişime geçmeniz yeterli.