Çatı Faresi İlaçlama, iri yapısıyla evlerin bodrum ve çatı katlarında barınması nedeniyle oldukça önemlidir. Çatı faresi, çatı faresi ilaçlama teknikleri kullanılarak arınma sağlanabilen bir kemirgen türüdür.

Her farede olduğu gibi çatı faresi de neredeyse her türlü besin maddesinden beslenebilme potansiyeline sahiptir; bu da onu yiyecek ve içeceğin bol olduğu her türlü ev ortamına sızma konusunda usta yapar.

Taşıdığı hastalık potansiyeli göz önünde bulundurulduğunda çatı faresi ilaçlama büyük önem kazanmaktadır.

Ankara çatı faresi ilaçlama firmaları arasında olan Pesco Haşere Kontrol Merkezi, son teknoloji ilaçlama teknikleri ve uzman kadrosu ile çatı faresi ilaçlama ihtiyaçlarınızı karşılama konusunda üstün hizmet sunar.

Çatı Faresi Nedir, Özellikleri Nelerdir?

Çatı faresi, insanların tükettiği gıdaların yanı sıra hayvansal gıdalar ve çeşitli böceklerle de beslenebilen bir kemirgendir. Özellikle çöplerde veya atık su akıntılarında kendine yer edinmeye çalışan çatı faresi, bu tür alanlara çoğu zaman yiyecek arayışı içerisinde girmektedir.

Pislik ve bakteri içerisinde olan bu alanlarda gezindikten sonra evinizin, iş yerinizin ya da dükkanınızın çatısına girme ihtimali bulunan çatı faresi, insan sağlığı açısından ciddi tehlikeler barındırır.

Tam olarak bu yüzdendir ki çatı faresi ilaçlama, bu gibi fare istilaları söz konusu olduğu zaman başvurulması gereken yegane yöntemdir.

Çatı faresi tıpkı diğer fare türleri gibi yılda en az 6 kere doğum yapar ve her üremede en az 5-6 adet yavru bırakır. Yavrular ise 4 ay kadar kısa bir süre içerisinde erişkinliğe erişerek ebeveynleri kadar zararlı hale gelirler.

Bu sık ve hızlı çoğalma sistematiği, çatı farelerinin tespit edildiği anda garantili çatı faresi ilaçlama teknikleri eşliğinde yok edilmesini gerektirir.

Çatı Faresinden Korunmanın Yolları Nelerdir?

Çatı fareleri bol yiyecek kaynağı olan yerlerde barınmayı ve yuva kurmayı tercih ederler, bu yüzden de bu kemirgenlerden korunmak için öncelikli olarak açıkta herhangi bir yiyecek, içecek ve besin maddesi bulundurmamak gerekir.

Bununla birlikte çöplerden de bol besin alabilen çatı faresi ile mücadele etmek adına çöp ve atıkları biriktirmeden, düzenli olarak atmak elzemdir.

Birçok hastalığın habercisi niteliğinde olan çatı faresi, apartman, ev, ofis ve dükkan gibi pek çok alanda karşınıza çıkma potansiyeline sahiptir.

Çatı faresine karşı bireysel olarak mücadele etmeniz maalesef faydalı bir sonuç doğurmayacaktır. Profesyonel ve uzman desteği olmadan baş etmeniz mümkün olmadığı için çatı faresi ilaçlama konusunda apartman ilaçlama, ev ilaçlama ya da iş yeri ilaçlama gibi spesifik kimyasal yöntemlere başvurmanız en doğrusu olacaktır.

Çatı Faresi İlaçlama Nasıl Yapılır?

Çatı faresi ilaçlama hizmeti her şeyden önce Sağlık Bakanlığı’nın onayından geçmiş ilaçlarla yapılmalıdır. Bu nedenle de güvenilir ve en iyi çatı faresi ilaçlama şirketleri ile çalışıyor olmanız büyük önem taşır.

Çatı faresi ilaçlama servisi, öncelikle fiziksel araştırma yapılarak başlanır.

Bina içi, giriş ve çıkışlar, bina cephesinde açık olabilecek tüm delik ve çatlaklar, kanalizasyon boruları, ızgaralar ve gider boruları tek tek kontrol edilerek denetlenir ve çatı faresinin girebileceği herhangi bir boşluk tespit edildiği anda gerekli önlemler alınır.

Bununla birlikte mevcuttaki çatı farelerinden kurtulmak için çatı faresi ilaçlama uygulamasında kullanılan istasyon sistemi kurulur. Sistemin çalışma mantığı, fare zehrinin gösterdiği etkiye dayanmaktadır.

Kapan sistemi ile çalışan bu düzenekte iki adet boşluk bulunmaktadır. İlk boşluktan girmesi amaçlanan fare, düzeneğin içerisinde bulunan çekici kokulu fare zehrini içermektedir.

Gerekli kimyasal reaksiyonların gerçekleşmesi ile birlikte çatı faresini öldüren bu zehir, fare düzenekten çıktığında etkisini göstererek hayvanı etkisiz hale getirir.

Bu yöntem kullanılarak gerçekleştirilen çatı faresi ilaçlama hizmeti, aynı zamanda çatı faresi ilaçlama uzmanı tarafından düzenli periyotlarla takip edilir ve tüm farelerin yok edildiği tespit edilene kadar bu işlem tekrarlanır.

Bazı durumlarda farelerin yuva ve yavrularının da ortadan kalktığından emin olmak için ilaçlama işlemi 20-25 gün sonra tekrar edilebilmektedir.

Garantili çatı faresi ilaçlama hizmeti çerçevesinde yapılan bu işlem sayesinde yaşam alanınız bu zararlı ve tehlikeli kemirgenden tamamen arınmış olur.

Çatı Faresi İlaçlama Fiyatları Ne Civardadır?

Ankara çatı faresi ilaçlama şirketleri arasında önemli bir yere sahip olan Pesco Haşere Kontrol Merkezi, kullandığı son teknoloji ilaçlama teknikleri, Sağlık Bakanlığı onaylı ilaçları ve alanında uzman kadrosu ile çatı faresi ilaçlama konusunda yüzde yüz müşteri memnuniyeti sunar.

Çatı faresi ilaçlama servisi çerçevesinde temin ettiğiniz hizmetin sonunda yaşam alanınızın eski temiz, sağlıklı ve huzurlu haline kavuşmuş olduğundan emin olabilirsiniz. Pesco’nun sunduğu çatı faresi ilaçlama fiyatları, fiyat-performans bakımından ele alındığı zaman mükemmel bir denge arz eder.

Bütçe dostu fiyatları ve kaliteli hizmet anlayışı ile ilaçlama sektörünün en çok tercih edilen firmalarının başında gelen Pesco ile tüm ilaçlama ihtiyaçlarınızı gidermeniz mümkün.

Ankara çatı faresi ilaçlama fiyatları ile ilgili daha detaylı bilgi almak ve bizimle temasa geçmek için İletişim bölümümüzü ziyaret edebilirsiniz.