Ankara böcek ilaçlama firmaları arasında kaliteli ve yenilikçi iş anlayışı ile profesyonel hizmet veren Pesco, böcek ilaçlama faaliyetleri konusunda alanında uzmandır ve yüzde yüz garantili hizmet sunması ile ön plana çıkar.

Etkili böcek ilaçlama teknikleri sayesinde sağlıklı, temiz ve mikroplardan arınmış bir ortam sunmayı vaat eden Pesco Haşere Kontrol Merkezi, böcek ve haşere ile mücadelede en hijyenik, en zararsız ve en teknolojik araç-gereçleri kullanarak yüzde yüz müşteri memnuniyeti sağlamayı amaçlar.

Eğer Ankara böcek ilaçlama şirketleri arasında güvenilir ve usta ellerden hizmet almak istiyorsanız doğru yerdesiniz.

Böcek İlaçlama Servisi Nedir?

Böcek ilaçlama uygulamasının detaylarına girmeden önce temel olarak ilaçlama kavramını incelemek gerekir. İlaçlama temelde belirli bir bölgenin yaşamsal alanının birden çok zararlı etkene karşı kimyasal ve biyolojik önlemler alınarak dezenfekte ve temizlenme işlemine verilen gelen addır.

Söz konusu böcek ilaçlama hizmeti olduğu zaman ise bahsi geçen bu zararlı etkenler, milyonlara türü bulunan ve her geçen yıl artan bir popülasyona sahip böceklerdir.

Bu noktada vurgulamak gerekir ki hala evrimleşmeye, çoğalmaya ve çeşitlenmeye devam eden böcek türleri, zaman içerisinde ilaçlamaya karşı da bağışıklık ve direnç kazanmaya başlamıştır, bu nedenle profesyonel böcek ilaçlama faaliyetleri de gitgide daha önemli hale gelmeye başlamıştır.

Böcek İlaçlama Ne Zaman Yapılmalıdır?

Söz konusu böcek ilaçlama olduğu zaman bu prosedürün de kendine has şart, koşul ve dönemleri bulunur. Eğer evinizde ya da iş yerinizde seyrek aralıklarla ufak ve zararsız böceklerle karşılaşıyorsanız bu durum özel bir ilaçlama servisi ile temasa geçmenizi gerektirmez.

Ne de olsa böcek ilaçlama işlemi kimyasal maddeler içeren bir işlemdir ve gerek duyulmadıkça bu tür kimyasallarla maruz kalınmamalıdır. Öte yandan eğer evinizde, dükkanınızda ya da apartman dairenizde düzenli aralıklarla ve çözümsüz düzeyde bir böcek istilası ile karşı karşıya kalıyorsanız, bu gibi durumlarda kesinlikle profesyonel böcek ilaçlama firmalarından yardım almanız şart.

Kurumsal iş yerlerinde, ofislerde ve diğer kamusal alanlarda ilaçlama ile ilgili yasal prosedürlerin olduğunu ve yasal olarak belirlenen süreler içerisinde bu ilaçlamaların düzenli olarak yapıldığını da belirtelim.

Böcek İlaçlama Türleri Nelerdir?

Ankara böcek ilaçlama firmaları ile temasa geçtiğinizde pek çok farklı böcek ilaçlama türü olduğunu fark edeceksiniz. Her şeyden önce içinde bulunduğunuz binaya göre yapılacak olan ilaçlama faaliyeti değişkenlik gösterebilir.

Apartman ilaçlama, ev ilaçlama ve iş yeri ilaçlama süreçleri farklı prosedürlere ihtiyaç duyar. Böcek ilaçlama türleri arasında en yaygın olarak bilinen ayrım kokulu ve kokusuz ilaçlama teknikleridir.

Jel böcek ilaçlama tekniği de ilaçlama teknikleri arasında sıkça başvurulan bir diğer ilaçlama yöntemi olarak karşımıza çıkar.

Böcek ilaçlama işlemi sırasında pülverizatör denen özel bir cihaz kullanılabileceği gibi ULV cihazı ile de ilaçlama yapılabilmektedir. Bu cihazlar arasından hangisinin kullanılacağı ile ilgili karar ilaçlanması söz konusu olan böcek türüne, alanın büyüklüğüne ve niteliğine göre değişebilmektedir.

Böcek İlaçlama Sırasında Hangi Maddeler Kullanılır?

Öncelikle belirtmek gerekir ki en iyi böcek ilaçlama şirketleri, kullandıkları ilaçlama malzemelerinin onaylı olup olmadığından anlaşılır.

Kaliteli ve işinin uzmanı bir böcek ilaçlama firması, kesinlikle sadece ve sadece Sağlık Bakanlığı onaylı cihaz, malzeme ve kimyasalları kullanmasıyla ön plana çıkar. Aksi ürünlerin kullanılması yasal olarak cezaya tabii tutulması gerektiği gibi insan sağlığı için son derece zararlıdır ve pek çok tehlike arz edebilir.

Bunun dışında böcek ilaçlama esnasında kullanılan maddeler ve etkinliği konusunda detaylı bilgi almak istiyorsanız ilaçlama için çağırdığınız firmanın böcek ilaçlama uzmanı ile görüşmeniz mümkün.

Alanında uzman olan bu kişiler konu ile ilgili merak ettiğiniz her türlü soruyu cevaplayacak ve sizi aydınlatacaktır.

Böcek ilaçlama esnasında kullanılan teçhizat ve donanım da tıpkı kullanılan kimyasal ve biyolojik maddeler gibi farklılık gösterebilir. Örneğin jel böcek ilaçlaması yapıldığında çoğunlukla şırınga aparatı ya da özel bir tabanca kullanılırken, püskürtme yöntemi ile ilaçlama yapıldığında az önce bahsettiğimiz pülverizatöre başvurulur.

Söz konusu zirai ilaçlama olduğu zaman çok daha gelişmiş cihazlara ihtiyaç duyulduğunu da belirtelim. Bununla birlikte haşere ile mücadele esnasında kullanılan her bir donanım, teçhizat, alet ve edevatın düzenli aralıklarla temizlenmesi ve dezenfekte edilmesi gerekmektedir.

Bu şekilde herhangi bir bulaşıcı hastalığın yayılması önleneceği gibi, firmanın kullandığı araç-gereçlerin de daha uzun ömürlü olması sağlanmış olur.

Ankara Böcek İlaçlama Fiyatları Ne Kadardır?

Ankara’da faaliyet gösteren böcek ilaçlama şirketleri birbirinden farklı fiyat skalaları ile hizmet vermektedirler.

Ankara böcek ilaçlama fiyatları firmadan firmaya değişiklik gösteredursun; Pesco’nun böcek ilaçlandırma fiyatlandırması kalite-performans açısından ideal bir dengeye oturtulmuştur.

İşinin ehli, alanında uzman ve profesyonel kadrosu ile çalışan Pesco, garantili böcek ilaçlama hizmetleri ile evinizi, iş yerinizi ya da dükkanınızı huzursuzluk yaratan haşere ve böceklerden arındırarak huzurlu yaşantınıza geri dönmenize yardımcı olur.

Detaylı bilgi almak için fiyat listemizi inceleyebilir ya da iletişim bilgilerimizden yararlanarak bizlerle temasa geçebilirsiniz.