Bahçe ilaçlama hizmeti, ev ya da iş yeri ilaçlama yöntemlerinden oldukça farklı teknikler ve kimyasallar gerektiren bir süreçtir.

Profesyonel yardım almadan gerçekleştiremeyeceğiniz bahçe ilaçlama, Ankara bahçe ilaçlama şirketlerinden destek alınarak zahmetsizce tamamlanabilir. Pesco Haşere Kontrol Merkezi, ihtiyacınız olan tüm bahçe ilaçlama hizmetlerini sunmakla birlikte garantili bahçe ilaçlama vaadi vermektedir.

Eğer müstakil evinizde bir bahçeniz, iş yerinizde ya da ofisinizdeki yeşillik alanınız ya da mahsul yetiştirdiğiniz bir tarlanız varsa bahçe ilaçlama için Pesco’ya başvurmanız mümkün. Bahçe ilaçlamaya dair merak ettiğiniz tüm detayları buradan öğrenebilirsiniz.

Bahçe İlaçlamanın Ev İlaçlamasından Farkı Nedir?

İç mekan ve dış mekan farkı başta olmak üzere bahçe ilaçlama ile ev ilaçlama arasında pek çok majör fark bulunur. Her şeyden önce bahçe ilaçlama esnasında kullanılan ilaç ve kimyasal türleri, iç mekanda kullanılanlara göre farklılık gösterir.

Açık havada yapılacak olan bahçe ilaçlama, hava sıcaklığı, rüzgarın hızı ve derecesi, çevredeki bitki ve hayvanlara zarar vermeyecek ilaç seçimi gibi pek çok farklı faktörden etkilenen bahçe ilaçlama, ancak ve ancak profesyonel kadro eşliğinde gerçekleştirilmelidir.

Bahçe ilaçlama konusunda anlaşacağınız Pesco bahçe ilaçlama uzmanı, size gereken tüm bilgileri sağlayarak şeffaf ve kaliteli bir hizmet sunma garantisi verecektir.

Bahçede En Sık Görülen Haşere ve Böcek Türleri Nelerdir?

Bahçeniz doğadaki canlıların “evi” niteliğinde olduğu için doğal olarak içerisinde pek çok farklı böcek, haşere ve sürüngen türü ile karşılaşma olasılığınız artacaktır.

Bu canlıların bazısı ne size ne de bitkilerinize zarar teşkil ederken bazıları ciddi derecede maddi ve manevi hasar yaratma potansiyeline sahip olabilmektedir.

Bahçenizi her daim temiz, sağlıklı ve taze tutmak için düzenli olarak bahçe ilaçlama hizmeti almanız elzemdir. Düzenli olarak bu servisten faydalanmadığınız ve bahçenizin ilaç bakımını yapmadığınız takdirde onca emek ve uğraş ile edindiğiniz bahçenizi çok kısa bir sürede tanınmaz hale sokmanız işten bile değildir.

Bahçenize böcek ve haşere dolmasını engellemek için bireysel olarak alabileceğiniz önlemleri şu şekilde sıralamak mümkün:

  • Bitki ve ağaçlarınızı ektiğiniz toprağın organik ve sağlıklı olması
  • Bahçe genelinde fazlalık yaratan çalılık ve zayıf bitkilerden kurtulmak
  • Gübre besleyici ve hastalık önleyici özelliği ile bilinen malç kullanılması
  • Sulama yöntemi olarak damla-sulama tekniğinin uygulanması

Alacağınız tüm önlemlere rağmen doğa her daim galip geleceği için ister istemez karşılaşacağınız böcek ve haşereler de olacaktır. Bahçenizde en sık karşınıza çıkma ihtimali olan böcek ve haşere türleri arasında sivrisinekler, çıyanlar, akrepler, salyangozlar, kertenkeleler, tahtakurdu, çekirge, örümcek, yaban arısı, ve fare gibi canlılardır.

Bahçe İlaçlaması İçin En Uygun Zaman Ne Zamandır?

Eğer zirai bahçe ilaçlama yöntemlerine başvurmayı planlıyorsanız bunun da bir zamanı olduğunu unutmamanız gerekir. Bahçe ilaçlama için en uygun zaman dilimi ilkbahar, sonbahar ve yaz aylarıdır.

Kışın tüm haşere ve böcekler hali hazırda kapalı ve sıcak mekanlara sığınmayı tercih ettiği için bahçe ilaçlama servisine ihtiyaç duyulmaz; zira kışın daha sık başvurulan ilaçlama yöntemi eve akın etme meyillinde olan haşereleri yok etmek amacıyla yapılan ev ilaçlamasıdır.

Öte yandan günün saat dilimlerine baktığımız zaman bahçe ilaçlaması için en uygunsuz saat, öğle saatleridir. Rüzgarlı havalar, yağmur öncesi ve yağmur sonrası zaman dilimleri de bahçe ilaçlamasının yapılmaması gereken zamanlardır.

Bahçe İlaçlaması Yapılırken Nelere Dikkat Edilmelidir?

Bahçe ilaçlama yapılırken dikkat edilmesi gereken pek çok püf nokta vardır. Az önce yağmur öncesi ve sonrası bahçe ilaçlaması yapılmaması gerektiğine değinmiştik.

Bunun sebebi, yağmur sularının kimyasal ilaçları toprağa karıştırması ve bu ilaçların toprağı zehirleyeceğinden kaynaklanır. Bu yüzden de ilaçlama yapıldıktan önce ya da sonra kesinlikle bahçeyi sulamamak gerekir.

Bununla birlikte bahçe ilaçlama esnasında kullanılan kimyasal ilaçlara dokunmak ve onları solumak, insan sağlığına ciddi zararlar teşkil eder.

Bahçe ilaçlama servisi gerçekleştirilirken bahçe çevresinde bulunmamak büyük önem taşır. Eğer herhangi bir sebeple ilaçları solumuşsanız bir an önce hastaneye gitmeniz elzemdir.

Dikkat edilmesi gereken bir diğer nokta, bahçe ilaçlamasının kısmi olarak yapılmaması gerektiğidir. Sadece belli başlı bitkilere yapılan ilaçlama, o bitkilerde yaşayan böcek ve haşere türlerinin başka bitkilere geçiş yaparak o bitkiyi zehirlemeye devam etmesinden başka hiçbir işe yaramaz.

Bahçe haşere ilaçlama işlemi topyekun yapılmalı ve sonuçları da düzenli olarak takip edilmelidir.

Bahçe İlaçlama Yöntemleri Nelerdir?

Bahçe ilaçlamanın pek çok farklı yöntemi vardır; bu yöntemler ilaçlanacak olan haşere türüne ve bahçenin yapısına göre değişiklik gösterebilir.

Eğer özellikle bitki yiyen böceklerden şikayetçiyseniz bahçe böcek ilaçlama; otlarda türeyen sürüngenlerden kurtulmak istiyorsanız bahçe ot ilaçlama; hem size hem evcil hayvanlarınıza zarar veren pirelerin varlığından şüpheleniyorsanız bahçe pire ilaçlama ve zehirli yapısı ile sağlığınıza tehdit oluşturan akrepleri yok etmek için de bahçe akrep ilaçlama gibi farklı tekniklere başvurmanız mümkün.

En iyi bahçe ilaçlama teknikleri arasında sıvı ilaçlama, jel ilaçlama, fare istasyonları ve benzinli bahçe ilaçlama yöntemleri gelir.

Bahçe ilaçlama fiyatları ile ilgili detaylı bilgi edinmek ve hemen randevu almak için Pesco Haşere Kontrol Merkezi ile iletişime geçin.