Covid-19 Corona Virüsü İçin Dezefeksiyon Hizmeti, Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve çok hızlı bir şekilde solunum yolu ile yayılan ölümcül bir virüs türü olması nedeniyle hayati önemdedir.

Virüs ne kadar solunum yolu ile bulaşıyor desekte araştırmalar halen sürmektedir ve “her türlü solunum yolu” ile bulaşır desek daha doğru olur.

Virüsün 4 – 14 gün kuluçka süresi olduğu için enfekte olan bir kişi farkında olmadan virüsü yayabilir.

Koronavirüs (Corona virüs) Belirtileri Nelerdir?

-Burun akıntısı
-Kuru öksürük
-Vücut ağrısı

ana belirtileridir. Virüs bulaştıktan 2 gün için bu genel rahatsızlıklar görülebilir.

Koronavirüsten Nasıl Korunabiliriz ?

-Düzenli uyku (Günlük 7 Saat)

-Dengeli ve Düzenli Beslenme

-Stres ile Başa Çıkma

-Etrafımıza Kontrolsüzce Aksırıp Tıksırmamak

-Ellerimize ve Vücudumuzun Her Hangi Bir Yerine Solunum Salgılarını Bulaştırmamak.

-Gerektiğinde Maske Takmak

Bu saydığımız maddeler genel olarak koruma sağlasada virüsten tam olarak korunabilmemiz için kendimizi ve etrafımızı, günlük kullanmakta olduğumuz eşyaları iyi bir şekilde dezenfekte!! etmekde de fayda var.

Dezenfeksiyon Nedir?

Bir cisim ya da maddenin; patojen mikroorganizmalardan arındırılması (öldürülmesi veya üremelerinin durdurulması) işlemidir.

Dezenfeksiyon Niçin Yapılmaktadır?

Bir ortamda hastalık etmeni olan mikroorganizmaların oluşması veya ortamdaki canlıların diğer canlılara hastalık bulaştırmasını engellenmesi için
yapılan önleyici çalışmadır.

Peki Dezenfeksiyon İşlemi Nasıl Yapılır? Bizler Neler Yapıyoruz?

Kentsel yaşam alanlarında dezenfeksiyon, dezenfektan ürünleri ile özellikle insanların temas ettiği yüzeylerde Spreyleme yöntemi ile (leke veya iz bırakmamaktadır) Kapalı ortamlarda direkt havaya makineler yardımı ile (5-50 mikron büyüklükte) yüzeyde ve havada bulunan zararlı mikroorganizmaları etkisiz hale getirilmektedir.

Kullanım Alanları ve Özellikleri

-T .C. Sağlık Bakanlığından Proxilyt Yer ve Yüzey Dezenfektanı olarak Biyosidal Ürün Ruhsatı bulunmaktadır.

-Kişisel ve umumi alanların tamamında; yer, duvar, eşya, ekipman ve mobilya gibi tüm yüzeylerin dezenfeksiyonunda sprey ve ULV makine yardımı ile dezenfeksiyon yapmaktayız.(Ev)

-Hastane, ameliyathane, yoğun bakım ünitesi, poliklinikler, doğum evleri, laboratuarlar, yemekhaneler, oteller, kreş ve okullar gibi tüm yaşam alanlarında sağlıklı ortamlar oluşturmaktayız.

-Su bazlı ve kokusuz olması nedeniyle yeni doğan üniteleri ve küvözler ile kokuya duyarlı kişilerin ve hastaların bulunduğu ortamlarda da güvenle kullanmaktayız.

-Toplu taşıma araçları, otomobil, deniz ve hava taşıma araçlarında ve bu araçların klima dezenfeksiyonunda malzeme ve ürünlere hiçbir zarar ve korozyona uğratmadan dezenfekte etmekteyiz.
Kullanım Yöntemlerimiz

-Pesco Dezenfektan Hizmetleri olarak yüzeylere spreyleme ve ULV yöntemi ile uygulama yapmaktayız.

-Ayrıca ürünümüzü paspaslama, silme, daldırma ve spreyleme yöntemleri ile yaşama alanlarınızda kullanabilmektesiniz.

Uygulama Yöntemlerimiz

Pesco Dezenfektan Hizmetleri olarak yüzeylere spreyleme ve ULV yöntemi ile uygulama yapmaktayız. Ayrıca ürünümüzü paspaslama, silme, daldırma ve spreyleme yöntemleri ile yaşama alanlarınızda kullanabilmektesiniz.